Ayrılık Acısı Nasıl Unutulur

Kadın

AYRILIK ACISI NASIL UNUTULUR?

Sürekli beraber zaman geçirdiğiniz, beraber mutlu veya kötü olaylar yaşadığınız belki de hayatınızı adadığınız birinden ayrılmak ister erkek tarafı olsun ister kadın tarafı olsun kişiyi derinden etkileyen bir takım olaylar zinciridir. Bu durumu bu kadar derin yapan konu ise vücudun mutluluk ve üzüntü anında salgıladığı hormonların bir süreliğine ayrılığa maruz kalan kişinin devamlı mutlu veya stresli eski anıları hatırlamasıyla dengesizleşmesi ve vücudun bu dengesizliğe ayak uyduramamasıdır. Dolayısıyla bu ayak uydurma sürecinde kişi kah ağlama ve öfke krizleri geçirecek kah yemeden içmeden kesilecek kah uykusuz kalmak, en sonunda da bu duruma alışacaktır. Ancak kimi bu alışma sürecini kısa yaşarken kimi fazlasıyla uzun yaşar.

Peki, bu süreçte ayrılık acısı nasıl unutulur?

1. Eski partnerinizle ne kadar iyi zaman geçirirseniz geçirin, o kişi ne kadar iyi olursa olsun “hiç kimse mükemmel değildir” ilkesini önünüze alın ve o kişinin size göre olumsuz olan taraflarını düşünmeye başlayın. Gerekirse yazın ve sürekli görebileceğiniz bir yere yapıştırın. Bu yöntemle sürekli iyi anılarınızı hatırlamamış olursunuz.
2. Atarlı giderli rolünü oynayın. Sevmeseniz bile egonuzu okşayacak şarkılar bulun ve dinleyin ki POP müziğin %90’nının bu tür şarkılardan oluştuğunu göze alırsak aramakta zorluk çekmeyeceksiniz. Şarkılara eşlik etmeyi de unutmayın.
3. Gerek makyajla gerek kıyafetle en iyi halinize bürünün. Kendinizi iyi hissettirecekse spora bile tam makyajla gidin. Kendinize en çok yakıştırdığınız kıyafetleri giyinin, birkaç resim çekilin her yerde paylaşın. Bu şekilde karşınızdaki kişiden çok daha iyilerini hakkettiğinize çevrenizdekiler gibi sizde inanacaksınız.
4. Alış veriş ve yemek yemek her ne kadar etkili bir yöntem olsa da bunlardan uzak durmak daha etkili bir yöntemdir. Çünkü alış veriş ve yemekle beraber artık hayatınızda olmayan biri için para harcayacaksınız ve bilinç altınız o kişiden ayrıldığınıza ikna olmayacak ve siz fark etmeseniz de o kişiye daha çok bağlanacaksınız. Bu nedenle para harcamaktan kaçının.
5. Ayrılık sonrası dönemler aileye ve arkadaşlara en çok ihtiyaç duyulan dönemlerdir. Ailenizle ve arkadaşlarınızla zaman geçirin ancak bu zamanlarda ben mutluyum rolünü yapmayın. Dertlerinizi ve üzüntülerinizi paylaşın, gerekirse onların yanında ağlayın. Çünkü onlar ne kadar kızsalar da sizi anlayan insanlar. Tabi onlarla beraber farklı aktiviteler yaparak o kişiye olan ihtiyacınızı unutabilirsiniz.

Cevap yaz

Mesaj Göndermek için burayı tıklayın

Yaşadığın Şehri Seç