Ayrılık Sonrası Depresyonu Nasıl Geçer?

Kadın

İnsan ne kadar güçlü olursa olsun birini hayatından çıkarmak onun için her zaman meşakkatli bir süreç olmuştur. Bir de hayatından çıkardığı kişi ayrıldığı sevgilisiyle durum çok daha vahim olabilir. Baş rolde ki kişilere göre sürecin zorluğu değişebiliyor. Böyle bir dönemde unutmaya çalışan kişi kendini bazen korkunç bir girdaba dönen bir durumda bulur. Beyni ve kalbi savaş içindedir ve bu sürecin akıbeti hangisini daha baskın tuttuğuna bağlıdır. Peki bu süreç nasıl en kolay atlatılır? En önemli aşama kişinin kendine yaptığı telkinlerdir. Her şeyin dramatize edildiği bu evrede kişi kendine şunu söylemelidir: Bu durum beynimin şu anda bana yansıttığının aksine elbette geçicidir. Unutmaya hazır olmalı ve bunun geçici olduğuna kendini ikna eden birey günlük hayatında birtakım değişiklikler yapmalıdır.

Öncelikli olarak eski sevgiliye ait mesajlar sosyal medya hesapları fotoğraflar eşyalar yok edilmelidir. Çünkü birey şu an o kişiyi veya ona ait bir şeyler görmeye hazır değildir. Duyguların geçmesi için bir süre eski sevgilinin varlığını unutmak bu aşamada çok önemlidir. Eski sevgiliyle ilgili onun sevgiliyken görmezden gelinen kötü özelliklerini içeren bir liste hazırlamak kişiyi kendine getirecektir. Çünkü kafasında oluşturduğunun aksine kusursuz biri değildir.Mümkünse kişinin çevresindeki insanları eski sevgilisinden hoşlanmayanlardan oluşturması da çok işe yarar bir yöntemdir.

Çünkü bu dönemde çevresindeki insanların söyledikleri onda büyük etki bırakacaktır. Bir diğer işe yarar yöntemlerden biri ise kişinin kendini yenilemesi. Bu yolla yıkılan özgüvenini tekrar kazanacaktır. Ve en önemlisi eski sevgiliyi tamamen geçmişte bırakabilmek için ondan çok daha iyi birileriyle flört etmek.Böylece kişi aslında onsuz da çok daha mutlu olabileceğini görecektir.
Unutmayın aşık olmak bir nevi ilizyondur. Bunu sadece siz değil herkes yaşamıştır , elbette geçmiştir ve sizinki de geçecektir .O yüzden geçmişi geçmişteki eski sevgiliyi terkedin.Çünkü insan yaşadığından çok daha güzel günleri görebilmek için daima ileri bakmalıdır.

Cevap yaz

Mesaj Göndermek için burayı tıklayın

Yaşadığın Şehri Seç ↆ