Boşanmalı mı İkinci Şans Vermeli Mi ?

Kadın

Boşanmalı mı İkinci Şans Vermeli mi ?

Sevgili hanımlar ve beyler bugünkü yazımızda son dönem de artan boşanma olaylarını anlatacağız. Boşanmalı mı yoksa ikinci bir şans vermeli mi buna değineceğiz. Boşanma her ne kadar kolay ve basit bir olay gibi görünse de aslında o kadar da basit bir eylem değildir. Boşanma sadece bir dava açmak yada hakimin son sözüyle evliliğin bittiği o an değildir. Boşanma onca zamanın emeğin çabanın ve en önemlisi de koca bir aşkın silinip gitmesidir. Aynı evi aynı kaderi paylaştığın kişinin artık hayatında olmayacak olmasıdır.

Boşanma birlikte bir yola çıktığın hayat arkadaşının artık sana bir yabancı kadar uzak olacak olmasıdır. Yeni bir hayat ve yalnız bir yola çıkmak demektir boşanmak. Bu nedenle de boşanmadan önce iki kez düşünmek gerekir. Evlilik kolay bir yolculuk değildir. Emek ve çaba ile kurulur. Bitirmesi ise çok basit görünse de bir çok pencereden bakmak gerekir. Aile, toplum baskısı, maddi ve manevi güç boşanma sürecinde en etkili dış etkenlerdir. Boşanmadan önce tüm bunları kendi içinde düşünür ve bir kez daha irdeler insan. Boşanmalı mı boşanmamalı mı sorusunun cevabı ise kişinin tamamen kendi içinde cevabını bulabileceği bir sorudur. Eğer kişi boşanmayı gerçekten istiyor ve bu gücü kendin de buluyorsa evliliğe dair çoğu şey bitmiş demektir. Fakat aklında hâlâ soru işareti varsa ve bir kaç günlük ayrılıkta eşini özlüyorsa hatalarını görmezden geliyor ve hâlâ onu sevdiğini düşünüyorsa evliliğe bir şans daha vermeli ve boşanmayı rafa kaldırmalıdır.

İkinci şansı hangi evlilikler hak eder? Bu soru oldukça zor bir sorudur. Eğer bir evlilikte hâlâ sevgi saygı varsa, psikolojik şiddet yada fiziksel şiddet yoksa ve en önemlisi aldatma ve ihanet yoksa o evlilik ikinci bir şansı hak eder. Evlilikte çocuk var ise boşanma süreci daha zor ve daha meşakatli olacaktır. Çocuklar boşanmaktan daha da kötü etkilenebilir. Bu nedenle bir evlilikte çocuk var ise boşanma konusunda çok iyi düşünülmeli ve gerekirse ikinci bir şans daha verilmelidir.

Cevap yaz

Mesaj Göndermek için burayı tıklayın

Yaşadığın Şehri Seç