Çet odaları

Çetleş

İnternet üzerinden yapacağımız şeyler baştan sınırlıydı çünkü hız ve medya akışının sınırlı olması sebebiyle neredeyse hepimiz internet ile o konu üzerinden giriş yaptık. Çünkü eğlenceliydi ve farklı insanlar ile farklı şeyler konuşup hayatımıza farklı bir şeyler katmak konusunda yeni şeyler vaat ediyordu.

Böylece herkes yukarıda da dediğimiz gibi internet hayatına bu konu üzerinden giriş yaptı. 90’ların sonunda internet ile haşır neşir olan ve bir şeyler yapmış olan herkes internet üzerinden yapılan sohbet hakkında bir görüşe sahiptir ve o günlerden kalma bir nick name ile kendilerini hatırlar. Çünkü internet üzerinden yapılan sohbetlerde çet odaları için giriş yaptığınızda sistem sizden takma bir isim talep ederdi.

Ancak bunu girdikten sonra bu odalara giriş yapabilirdiniz. Yani anlayacağınız şey herkes internet üzerinde bir süreliğine anonim birer tip olarak takıldı. Çoğu insan gerçek karakterini saklayarak kendine internet üzerinde paralel bir yaşam inşa etti.

Bunun üzerinden belki kendilerini iyi hissettiler, belki de çok kötü hissettiler. Ancak en başta internet üzerinden yapılan sohbetlerde bu kurallar gerçekleşti. Yani herkes bir çet odaları döneminden geçti.

Kendine uygun bir görüşe sahip odada ya da en çok nüfusun olduğu odada yoğunlaşan kullanıcılar vardı. Ama hepsinde de gerçek hayatında olmak istediği insanmış gibi davranan imajının hakim olduğunu görebilirsiniz. Çünkü herkes böyle hisseder.

Açılan sayfada kendinize rumuz (NİCKNAME) belirleyerek çetleşme kanalına girebilirsiniz.

Konu hakkında yorum göndermek için buraya tıklayın

ÇET ODALARINA GİRİŞ İÇİN TIKLA

Cevap yaz

Mesaj Göndermek için burayı tıklayın

Yaşadığın Şehri Seç ↆ