Chat yapanlarla arkadaş olmanın ipuçları


Çetleş

CHAT YAPARKEN ARKADAŞ BULMAKTA ZORLANANLARDANMISINIZ?

Dürüst olmak gerekirse chat yapanların bir kısmı arkadaş bulmakta epeyce zorlanmaktadırlar, bu zorlukla karşı karşıya kalanların başında egosu aşırı yüksel olan kişilerdir. Egonuzu yenmediğiniz takdirde arkadaş sahibi olmanız güç görülmektedir. Aksi olan kişilerde arkadaşlık kurmakta zorlanan kişiler arasındadır. Ufacık bir hatayı görmezden veya duymazdan gelenlerdenseniz, sizinde işiniz oldukça zor görülmektedir. Atarlı abilerdenseniz üzgünüzki sizlerde arkadaş edinmekte zorluk çekeceksinizdir.

1) Sohbet odamızda gerçek doğanızı gösterin

Hayat hikayenizi anlatmanız gerekmiyor, ancak daha açıklayıcı kendinizi tanıtmanız sizin açınızdan daha faydalı olacaktır. Türk bir ata sözümüz vardır. Ya olduğun gibi görün, yada göründüğün gibi ol diye. Bu cümle size nedemek istediğimi sanırım gayet açıklayıcı olmuştur.

2) Ne aradığını biliyormusun?

Bir planınız olmadan, insanlarla amaçsız sohbet etmenin ve çıkmaz konuşmaların sinir bozucu bir labirenti haline geldiğini unutmayın. Uzun vadeli bir arkadaşlık, yeni arkadaşlar veya eğlenceli bir ortam arıyorsanız bu insanlar için önem taşımıyor. Ancak niyetinizin açık olması önemli. Aklı başında kalmak istiyorsanız, hangi iki ya da üç şeyin ve insan tipinin aradığınızı bilmek önemlidir.

3) Herkesle sohbet etmekten kaçının

Sohbet odamızda bir bayanla veya erkekle sohbet ederken 2. şahıslarla özel sohbet yapmanızı tavsip etmemekteyiz. Çünkü 2. şahıslarla sohbet ettiğiniz anlaşılırsa ortada size karşı güven sorunu oluşabilir. Buda arkadaş kaybetmenize neden olabilir.

4) Gerçekten meraklı ol

Ekranın öbür tarafındaki kişinin yaşayan, nefes alan bir insan olduğunu unutmayın. “Bu etkileşimden neyi alabilirim?” Diye düşünmek, onun iyi veya kötü yönlenlerini öğrenmek, onu daha kolay kazanmakta size yardımcı olabilir. En güzel arkadaşlığı bulmak için tabiki Cetles.com daima sizinle. Paylaşacak daha çok şeyimiz var.

Chat odaları

1 Mesaj

Mesaj Göndermek için burayı tıklayın

  • Merhaba ben ümit 30 yaşındayım çalışıyorum ayağımda hafif bir sekme var bir evliliğim oldu anlaşamadık üç sene oldu boşandım helal süt emmis birisi ile tanışıp evlenmek istiyorum ciddiyim İstanbul da yaşıyorum 0 616 31 75 bekliyorum

Yaşadığın Şehri Seç ↆ