Chat yapmak günah mı?

Yorum Yap 0 Görülme
Chat yapmak günah mı?

Arkadaşlık yapmak günah mı? İnternette Arkadaşlık ortamlarında tanışmak caiz midir? veya caizse ne kadar caizdir, günahsa ne kadar günahtır. Arkadaşlık yapmaktan korkan arkadaşları aydınlatmak adına okumanızı öneririz.

Arkadaşlık Yapmak Günah mı?

Arkadaşlık yapmak günah mıdır, günahsa ne kadar günahtır gibi soruların cevabını verebilmek adına böyle bir internetometremiz yok yani günahlarını ve sevaplarını ölçecek bir aletimiz yok. Ama bizim bildiğimiz şeyler şunlar. Arkadaşlık yaparken yani kiminle tanışıyorsunuz, ne amaçla tanışıyorsunuz, niyetiniz nedir önemli olan bunlardır.

Tabi ki de bir takım arkadaşlar var farklı illerden farklı ülkelerden gelenler mevcut ve bunlarla tanışıyorsunuz konuşuyorsunuz hatta güzel şeyler anlatıyorsunuz dünyaya arkadaşlık olsun güzel şeyler fikirlerinizi belirtiyorsunuz ahirete arkadaşlık konularda konuşuyorsunuz belki tebliğ yapıyorsunuz davet yapıyorsunuz bunda problem yok.

Ne Amaçla Arkadaşlık sitesine Giriyor sun?

Bu maksat ta Arkadaşlık yapanların günahı yok, sakıncası yok tabi ki. Ama ben bu tanışmadan öyle zannediyorum ki kastedilen şey yani bir bayan arkadaş bulmak, bayanlar tanışmak ayartmak gibi olsa gerek.

Sonra efendim Arkadaşlıkye başlıyoruz birlikte yazışıyoruz iyice samimi oluyoruz sonra messenger filan vs sonra efendim Arkadaşlıki sesliye döküyoruz Sonra yavaş yavaş görüntülü kamera koyuyoruz, görüntülü olarak Arkadaşlık yapıyoruz sonra Uzakta olduğu için nerede olduğunu da bilmiyoruz çok uzaklarda olduğunu da söyleyebilir, yanı başımızdaki evde olurda Ben Amerikadayım da diyebilir.

İnternet böyle bir hain bir şey. Birisi var işte karşınızda orada onunla konuşuyoruz konuşuyoruz Ne diyoruz Biraz Arkadaşlık ediyoruz ne Arkadaşlıki ediyoruz işte efendim geyik Arkadaşlıki yapıyoruz geyik ne? biliyorsunuz ne olduğunu.

Eee sonra sonra sonra laf lafı açıyor. Hani bir şaairin dediği gibi önce bir bakış, sonra bir tebessüm, sonra bir selam, sonra konuşmalar başlıyor sonrada artık ondan sonrası öyle gidiyor. Böyle bir geyik Arkadaşlığınde bir defa anlamsız şeyler konuşuyorsanız laubalilik bir müslümana yakışmaz, haram şeyler konuşuyorsanız hele bir bayanla yabancı bir bayanla hiç gerek olmayan şeyler konuşuyorsanız, efendim mahrem şeyler konuşuyorsanız, mahrem alanlara giriyorsanız bunun helal olduğunu söylemek mümkün mü? Bunun dünyayamı faydası var ahirete mi faydası var.

Dolayısıyla efendim internette tanıştık konuşuyoruz caizmidir.? E tanıştık ahmetle, hüseyinle, mehmetle güzel şeyler konuşuyoruz niye caiz olmasın.? Hatta çıktı karşımıza bir bayan felan, Bize birşeyler sordu söyledi ne yapmamız gerekiyor peki.

Bak kardeşim biz seninle şuan tanışmıyoruz, sen ALLAHın bir kulusun, ben bir müslümanım ve benim sorumluluklarım var, sende bunlara riayet ediyor musun işte felan gibi ona da bir tebliğ, davet yapabiliyorsanız, ondada bir sakınca yok. Ama geyik Arkadaşlıki yapıyorsanız unutmayın ki biz insanız, biz geyik Arkadaşlıki yapmayız.

Faydalı Olabilecek Yazılar

Yorum yaz

Önemli Uyarı: Mesaj gönderirken lütfen ahlaki değerlerimizi koruyalım. Kısa mesaj yazmayalım. Kendinizi yeterince tanıtmaya çalışın.