Chat yapmanın zararları


Chat yapmanın zararları

ABD de yapılan bir araştırmaya göre, chat yapmanın geçici bir mutluluk meydana getirdiğini fakat uzun vadede yalnızlık hissini ve depresyonu artırdığını göstermektedir.

Sanal sohbet yapmayı alışkanlık haline götürenlerin özgüven problemi olduğu ve içe dönük kişiliğe sahip, konuşkan olmayan kişilerden oluştuğu gözlenmiştir.

Chat yapmayı daha çok sosyal olmayan insanların tercih ettiğide gözlenmiştir.

Chat yapmak bazı insanlar tarafın dan hoş görüyle karşılanmaya bilir. Chat yapmanın zararlı ortam olduğuna inannanların başında da aile büyükleri gelmektedir yani anneler ve babalar. Tabi bu durum daha çok çocuklar için geçerli olmaktadır. Annelerin ve babaların doğal olarak evlatlarının başına bir iş gelmesinden dolayı korkmalarından ötürü chat siteleri, chat yapmanın zararlı ortam olduğuna inanmalarını sağlar.

Chat yapan yetişkin insanlar chat yapmanın zararlı olduğuna pek inanmazlar ve chat sitelerini arkadaş bulma aracı olarak, eğlenme ve boş zamanları değerlendirmek amaçlı kullanmaktadırlar. Yani bu durum yetişkin bay ve bayanlar için herhangi bir sorun yaratmamaktadır.

CHAT YAPMANIN DİĞER ZARARLARI

1- Aşırı chat yapmak gözleri yorabilir.
2- Chat sitesinde yazılan (küfür, hakaret ve argo) kaba sözler küçükler için olumsuz örnek yaratabilir.
3- Asosyal olmanızda etken olabilir.
4- İnsanlıkta tembellik oluşturabilir.
5- İnsanda sinir ve kıskançlık yapabilir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+


Eklenme Tarihi: 30 Eylül 2015

Konu hakkında mesaj gönderin