Edirne keşan chat sohbet odası

1.240

#keşanchat#keşansohbet#keşansohbetodasi#keşanchatkanalı

Kısaca keşan tarihi

Keşan ilçesi MÖ 30. yüzyıldan itibaren Luvi ve Traklarla başlayan bir geçmişe sahiptir. Yöre daha sonraları eski Yunan, Pers, Makedonya ve Bizans yönetimlerinde kalmış, 14. yüzyılın ikinci yarısında Osmanlı hakimiyetine girmiştir. Osmanlı döneminde sırasıyla Rumeli ve Kaptanpaşa eyaletleri ve Edirne vilayetine bağlı Gelibolu Sancağı’nın İpsala kazasına bağlı bir nahiyeydi.

1877 yılında Gelibolu Sancağı’na bağlı ilçe olan Keşan, sırasıyla Rus, Bulgar ve Yunan işgallerine uğramış, 11 Ekim 1922 Mudanya Ateşkes Anlaşması sonrası 19 Kasım 1922’de TBMM hükümetine bağlanmıştır. 1922-1926 arası Gelibolu’nun ilçesi olan Keşan, 1926’da Gelibolu ilinin feshiyle Edirne’ye bağlanmıştır. Bugünkü sınırlarına 1877-1912 arası Dedeağaç (bugün sancağına Alexandrupoli) bağlı kazayken, Dedeağaç’ın Bulgar’ların eline geçmesiyle buraya nahiye olarak bağlanan Enez’in 1953’te ilçe olmasıyla ulaşmıştı.

Keşan edirne ilimizin bir ilçesi olup, kuzeyde ipsala ve uzunköprü, doğuda tekirdağ’ın malkara, güneydoğuda tekirdağ’ın şarköy, güneyde çanakkale’nin gelibolu, güneybatıda enez ilçeleri ve ege denizi’yle çevrili bir bölgemizdir. Edirne keşanda ikamet etmekte olan keşanlı baylar bayanlar, kılar ve erkek birbirlerini tanımak, arkadaş olmak amaçlı chat odamız olan keşan chat odasını ziyaret edip keşanlılarla sohbet ortamı yaratıp güzel vakitler geçirmelerineolanak sağlıyoruz. Keşanlılar chat odamız siz değerli kullanıcılarımız hizmetindedir.

Konu hakkında mesaj gönderin

Edirne keşan chat sohbet odası için (2 Yorum) yapıldı

  1. Ben Ankara yüksek öğrenim devlet yurdunda 1977 -1981 yılları arasında kalarak okumuş olan yurt arkadaşım Zehra ÇITIK ‘ ı arıyorum. Kendisi Keşanliydi. 57- 58 yaşlarında olmalı şimdi. Evlendi ise soyadı değişmış olabilir. Sosyal medyadan araştırdim ancak bir sonuca ulaşamadim. Zehra ÇITIK arkadaşımı bilen tanıyan var ise lütfen mail adresine bildirsin..Teşekkür ediyorum..