Kadın

Erkekler için ilk buluşma kılavuzu

Erkekler için ilk buluşma kılavuzu, ilk buluşmanın olumlu geçmesini isteyen erkekler için taktik ve tüyolar. İlk randevu için tavsiyeler. İlk buluşma randevusuna özel öneri ve fikirler.

 • Karşınızdakini etkilemek adına orijinal (!) fikirler üretip üstesinden gelemeyeceğiniz bir ilk buluşma programı yapmayın! Tercihinizi daha risksiz, bildiğiniz bir mekan için kullanın. Hafif bir müzik eşliğinde yenen romantik bir akşam yemeği muhteşem olabilir.
 • Mümkünse tanıdıklarınızla karşılaşmayacağınız bir yer olsun. Çünkü siz daha birbirinizi yeni tanımaya başlamışken, muhabbettin koyulaştığı bir anda sohbetinizin bölünmesi ya da sizin arkadaşlarınızla daha çok ilgilenmeye başlamanız sorun yaratabilir.
 • Gittiğiniz mekanın yemek ve servisinden de emin olmalısınız, mekanın yemekleri ve servisleri ile ilgili bir olumsuzluk yaşadığınızda bu negatif enerji sizin sohbetinize de yansıyacaktır.
 • Seçtiğiniz mekanın havasına uygun bir kıyafet tercih edebilirsiniz. Ancak iş görüşmesine gider gibi fazla ciddi giyinmek ya da karşınızdakini önemsemezmiş gibi kot tişört, eşofman giymek size artı puan kazandırmayacaktır.
 • Onu evinden almanız en uygunu olur. Evin önündeyken -eğer varsa- arabanızın dışında bekleyerek güzel bir izlenim bırakabilirsiniz. Dönüşte de evine bırakmalısınız. Eğer aracınız yoksa vedalaştıktan sonra bir taksiye bindirmeniz yeterli olacaktır.
 • Ona bir çiçek vermek yerine rezervasyon yaptırdığınız mekana masanızda çiçek bulunmasını tembihleyebilirsiniz . (Rezervasyon yaptırdığınızı varsayıyoruz. Kapı kapı dolaşıp, boş masası olan bir restoran aramayı düşünmüyorsunuz değil mi?)
 • Yemek sipariş ederken kendinize ve karşınızdakine korkulu dakikalar yaşatmak istemiyorsanız, spagetti gibi etrafa sıçrayabilecek yemeklerden uzak durmalısınız.
 • Genelde bu tarz ilk buluşma yemeğinde içecek olarak tercihi masanın sultanına bırakabilirsiniz. Öncelikle yapmanız gereken karşınızdakine özel bir tercihi olup olmadığını sormak.
 • Sohbet sırasında ortamı yumuşatacak konuları tercih etmeniz hayırlı olur. Bu yüzden iş, aile, özellikle futbol, araba modelleri gibi kadınların genellikle erkeklerle konuşmak istemediği konulara fazla girmeseniz iyi olur. Ayrıca sohbetinizi bölebilecek olan cep telefonunuzu mümkünse sessize alın.
 • Güzel bir yemek ve sohbetin ardından masadan kalkma vakti geldi… Hesabın istendiği anlar iki taraf için de oldukça zor dakikalardır. İki taraf da hesabı erkeğin ödeyeceğini bilir ama yine de ufak da olsa “sen ödedin, ben ödedim” gibi konuşmalar kaçınılmazdır. Bu gerginliği ortadan kaldırmak çok zor değil. Kibarca izin isteyip , çaktırmadan hesabı ödeyip masanıza geri dönebilirsiniz.
 • Son olarak onu güzel bir sohbet eşliğinde evine kadar bırakın ve içeri girene kadar bekleyin. Böylece muhteşem bir ilk randevuya mutlu bir son verebilirsiniz.

İlk Buluşmada Yemenizi Tavsiye Etmediğimiz Yemekler?

Erkekler için ilk buluşma kılavuzu

Normalde ideal bir yemek olmasına rağmen ilk buluşmada bahsedeceğimiz yemekleri asla yemeyin! Hem yemesi zor hem de üstünüze başınıza sos sıçratma ihtimaliniz çok yüksek. Dahası yemeğe çalışırken yüzünüzün alacağı şekil, ikinci buluşmayı imkansız kılabilir!

Sarımsaklı Mantı

Karşınızdakine acıyın, ilk günden onu kokudan bayıltmak istemezsiniz değil mi?

Az yağlı sosla isteyeceğiniz bir salata

Diyette olsanız bile onun sizin diyette olduğunuzu bilmesine izin vermeyin. Kendinizle ilgili takıntılarınız olduğunu bilmesi pek hoş olmaz. Kendinizle barışık olmanız sizi onun gözünde çok daha çekici yapar.

Izgara tavuk kanadı

Zorluk açısından yemesi spagettiye çok benzer bir yiyecek. Tavuğu ağzınızla koparma çabası gösterirken bir yandan elleriniz yağlanacak, dişlerinizin arasına tavuk parçacıkları kaçacak ve emin olun toparlanmaya çalışırken karşınızdakinin midesi bulanacak!

Kaşarlı Domates Çorbası

Mühim olan çorbanın olmazsa olmazı olan küçük kaşarlar. Ne kadar ufak da olsalar yerken oldukça dikkat gerektiriyorlar. Uzayan kaşarın bir ucu midenize varmışken diğer tarafı çorbanın içinde herhangi bir yerde yüzebilir. Boğulmaktan kurtulsanız bile, sergileyeceğiniz tuhaf hareketlerin, aklında pek hoş bir anı bırakmayacağı kesin.

Fasulyeli bir yemek

Yerken bir fenalığı olmasa da sonrasını da düşünmek lazım. İlk buluşmanızda rahat olmak istiyorsanız, gaz bombası kaynağı olan bu yemekten uzak durun!

Erkekler için ilk buluşma kılavuzu yazımızın sonuna geldik. Sizlere söylediklerimize dikkat ederseniz ilk buluşmanızın oldukça başarılı geçeceğini ümit ediyoruz.

İşinize Yarar Yazılar

İlgili İlanlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu