Evlilik hakkında bilgiler

Kadın
evlilik-hakinda-bilgiler

EVLİLİĞİ AYAKTA TUTABİLMENİN EN ÖNEMLİ KURALLARI

1- Para sorunu
2- Arkadaşlarınızla (Arkadaşlarıyla) uzaklaşma, kopma
3- Yeterince arkadaşlıkye girememe
4- Kilo Alma
5- Ailelerin evliliğe karışması
6- Adilce Tartışma
7- Bebek Sahibi Olmak

evlilik-hakinda-bilgilerEvliliğinizin ilk zamanlarında ufak şımarıklıklar yaparak ortak çıkarlarınızı gözden kaçırmayın. Çok romantik olmasa da arkadaşlıklerde ilk yılı birinci sırayı finansal olarak yapılacaklar listesi alır. Eğer birkaç yıl içinde ev almak istiyorsanız para önemli bir konudur. Buyurun İşte para, arkadaşlar, programlar konusunda çiftlerin düşmemeleri gereken hatalar ..

1- Para
Para yeni evli çiftlerin üzerinde konuştukları önemli bir konudur. Para sorunu ciddi boyutlara ulaşırsa boşanmalara neden olur. Eğer birkaç yıl içinde ev almak istiyorsanız para daha çok önem kazanır. Parayı değerlendirme ve birikim konusundaki düşüncelerinizi konuşun. Kişisel şüpheleri dikkatle ele alarak açıklığa kavuşturun. Geleceğinizle ilgili genel bir para planlaması yapın.

2- Arkadaşlarınızla (Arkadaşlarıyla) uzaklaşma, kopma
Evlendikten sonra çoğu çiftler arkadaşlarını ikinci plana atar. Başarılı evililik için arkadaşlarınızı çevrenizde, hayatınızda tutmalısınız. İyilik dolu kalbinizi evlilikten sonra gizlemeyin. Arkadaşlardan uzaklaşma yeni evliyken gelmemelerini istememe (ilk bir ay için olabilir ancak sonrasında davet etmelisiniz), evlilikle ilgili onları zorlama, eşinizin her zaman yanınızda olmasını isteme gibi şekillerde baş gösterir. Arkadaşlarınızın sizden uzaklaşmaması için hep beraber vakit geçirebileceğiniz keyifli ortamlar oluşturun. Sosyalliğinizi yitirmemek için programınız sıkı olsa bile onları evinize davet edin, dışarı çıkın.

3- Yeterince arkadaşlıkye girememe
İlişkiye girmek iyi bir evlilikte inanılmaz önemlidir. Ancak yeni evlilerin %60 dan fazlası arkadaşlık konusunda isteklidir yani arkadaşlık hayatları hızlıdır. Bunun 3 önemli nedeni vardır; Çok yoğun bir yaşam, kendini iyi hissetmeme, durumundan memnun olma. Bu durumda ne yapmalısınız? İyi hissetmeseniz bile eşinizle arkadaşlıkye girin. Eğer bunu alışkanlık haline getirirseniz daha fazla istemeye başlayacaksınız. Hatta arkadaşlık günlerini programlayın. Asla sonradan akla gelen bir fikir olmamalı. arkadaşlık hakkında konuşun. Sorunlarınızla yüzleşin ve daha rahat etmek için yeni yollar arayın. arkadaşlık moduna girmeyi deneyin. arkadaşlıkyle ilgili şeyler düşünün, partnerinize gün boyu onu harekete geçirecek arkadaşlık içerikli şeyler söyleyin.

4 – Kilo Alma
Yeni evliler balayından sonra yavaş yavaş kilo almaya başlar. Bunun üç sebebi olabilir; Kendinize bakmakla ilgili yeterince motive edilmeyişiniz, evde vakit geçirmeyi sevmek, abartılı yemekler yemek, ne yediğinize dikkat edecek ya da jimnastik yapamayacak kadar meşgul olmanız. Evlendiğiniz gibi kalmak için neye dikkat etmelisiniz? Birbirinizin kilo hedeflerine saygı duyarak beslenme ve egzersiz planı yapmanız, kilo almadığınız zaman kendinizi ödüllendirmeniz ya da birbirinizi motive ederek cesaretlendirmeniz yeterli olabilir.

5- Ailelerin evliliğe karışması
Çiftlerin %50’si anne, baba veya kardeşleriyle ilgili evlilik problemleri yaşıyor. Buna neden olan faktörler; ailelerin farklı geleneklere sahip olması, çocuklarını kendi ailelerinden gördükleri gibi sıkı yetiştirmeye ve hayatlarına müdahale etme alışkanlıkları, çocukları yeni evlenen ailelerin duygusal bir geçiş dönemi yaşaması, ailelerin birbirlerine dair düş kırıklığı yaşamaları ve çiftlerin kendilerine yeterince zaman ayıramaması. Bu durumda ne yapmalısınız? Öncelikle yeni kurduğunuz birliktelikle ilgili sınırlarınızı iyi çizin. Yanlış anlaşılmalardan uzak durun, tatil zamanlarınızı önceden programlayın. Eşinizin ailesinin hatalarından ötürü onu suçlamayın. Ailenizle ilgili başkasından duymak istemeyeceklerinizi başkasına söylemeyin. Evliliğinizle ilgili sırlarınızı ailenizle paylaşmayın.

6- Adilce tartışma
Evlendikten sonra herşeyi yapabileceğinizi ve söyleyebileceğinizi düşünmeyin. Anlaşamadığınız konular her zaman olacaktır ancak bunun arkadaşlıknize zedelemesine izin vermeyin. Nasıl adilce tartışırsınız? Hangi konu hakkında tartışma yapacağınızı belirleyin, konuyu dağıtmayın. Gerçekten sinirlenmeye başladığınızda kalkıp yürüyün, birkaç dakika sakinleştikten sonra devam edin. Daha sonra pişmanlık duyacağınız şeyler düşünmeyin. Yapıcı hareket edin. Herşeyin iyi bir yönü vardır değil mi? El sıkışın ve doğruca yatak odanıza birlikte olmaya gidin.

7- Bebek Sahibi Olmak
Yeni evliler daha sonraki adım bebek sahibi olma konusunda çok düşündükleri için yaşamlarından zevk almayabilirler. Çoğu çift evlendikten 3 yıl sonra bebek sahibi olmak istiyor. Evliliğin ilk zamanları bebek için erken olabilir. Bu durumda arkadaşlıknize odaklanmalısınız. Birlikte ve aynı evde olmanın keyfini çıkarın. Bebek sahibi olmak için uygun zamanı ortak belirleyin.

Cevap yaz

Mesaj Göndermek için burayı tıklayın

Yaşadığın Şehri Seç