Gelen Yaz ayı ile beraber ayak bakımı yapma zamanıda geldi

Kadın

Kalın çorapları ve ayakkabıları bir kenara atma Zamanı gelip ulaşmıştır. Bez ayakkabılarınızı yada terliklerinizi yaza hazırladınızmı?

Kışın çorapların ve kalın ayakkabıların içinde, kelimenin tam anlamıyla güneş yüzü görmeyen ayaklar için yazın gelmesi ile konfor da geldi demektir.

Güzel terlikleri rahatlıkla giymek için ayaklarınız hazırmı?

Ayaklarınızı nemli bırakmayın

Öncelikle ayaklarınızı soğuk su ile yıkayın. Sonra parmak araları da dahil olmakla beraber ayağınızı bir havlu yada kağıt havlu eşliğinde iyice kurulayın. Ayaklarınızı nemli bir şekilde bırakmanız mantar hastalığına sebep olabilir.

Ölü derilerden kurtulun

İlk isteğiniz kışın ayaklarda oluşan ölü derilerden kurtulmaktır. Bunun için iki yemek kaşığı zeytinyağıyla bir çay kaşığı esmer şekerini karıştırın. Bu karışımı haftada bir kez uygularsanız ederseniz ayaklarınızı ölü derilerden kurtulabilirsiniz.

Topuk taşı kullanın

Yaşadığımız sorunlardan biri de ayaklarımızın kuru ve çatlak olmasıdır. Bunun için taban taşı diğer adıyla topuk taşını kullanmak gerekir. Ilık suyun altında ayaklarınıza topuk taşı ile masaj yapabilirsiniz.

Kötü kokulardan kurtulun

Sıcak yaz günlerinde ayak kokusu herkesin yaşadığı sorunların başında gelir. Ilık suya 10 damla lavanta yağı döküp, ayaklarınızı da bu suyun içine koyarak bir süre bekleyin.

Cevap yaz

Mesaj Göndermek için burayı tıklayın

Yaşadığın Şehri Seç