Hataylı bayanlarla sohbet


Çetleş

Hatay’dan bayanlarla sohbet yap arkadaş ol

Sohbet odamıza girmeden hatay tarihi hakkında verdiğimiz kısa bilgileri okumanızı öneririz.

Hatay ilimiz yurdumuzun en güneyindeki ilidir ve toplam nüfusu 1..066’dır

Hatay türkiye’nin en önemli eski yerleşim yerlerinden birisidir. Yapılan araştırmalarda milattan önce 100.000 ile 40.000 yılları arasına tarihlenen bulgulara ulaşılmıştır. İl toprakları ilk Tunç Çağından itibaren Akat Beyliği ve M.Ö. 1800-1600 yıları arasında Yamhad Krallığına bağlı bir beyliğin sınırları içerisinde yer almıştır. Daha sonra MÖ 17. yüzyıl sonlarında Hititlerin ve MÖ 1490 yıllarında Mısır’ın egemenliğine girmiştir. Ardından Urartular, Asurlular ve Persler’in egemenliğine girmiştir.

MÖ 300 yılında Antakya kurulmuş ve kent hızla gelişmiştir. Kent MÖ 64 yılında Roma İmparatorluğu’na katılmış ve imparatorluğun Suriye eyaletinin başkenti olmuştur. İslam ordusu tarafından fethedilmiş, Emevi ve Abbasi egemenliğinde kalmıştır. Daha sonra 877’de Tolunoğulları’nın fethettiği topraklar sırayla Ihşitler ve Selçuklular tarafından yıkılan Halep merkezli Hamdanoğulları egemenliğine girdi. 969 yılında Bizans İmparatorluğunun topraklarına katılan il 11-12.yüzyıllarda Haçlı Seferleri sırasında da önemli rol oynamıştır. Antakya Memlûk Devleti tarafından haçlıların elinden alınmıştır.

Böyle bir tarihe sahip hataylı bayan ve erkek arkadaşların hatay sohbet odamızı en iyi şekilde temsil edeceklerinden hiç kuşkumuz, şüpemiz yoktur. Hataylı bayanlarla sohbet ederken seviyeli bir şekilde tanışma faslıyla başlayıp kalıcı bir arkadaşlığın temelini emin adımlarla atmış olursunuz.

Yorum yap!

Mesajını gönder

Mesaj Göndermek için burayı tıklayın

  • Merhaba ben emin Hatay İskenderun mutsuz biriyim benimle tanışmak isteyen bayan yokmu 05169288

  • mrhba mutsuz bayanlar ben hatayli ahmet antakya liyim 29 yaş mutlu bır arkadaşlik için ara bende mutsuzm 05190360

Yaşadığın Şehri Seç ↆ