İlişkide Kavga Ederken Uzak Durulması Gerekenler

Kadın

İlişkide Kavga Ederken Uzak Durulması Gerekenler

Her arkadaşlıkde bazen güzel, mutlu anlar yaşanırken bazen de kötü zamanlar yaşanabilir. Bu kötü günlerin kolay atlatılabilmesi için kavga anında sakınmamız gereken hal ve davranışlar vardır. Eğer tartışma anında yapmamanız gereken , tartışmayı alevlendirecek şeyleri bilmeniz partnerinizin ve sizin kavgayı sonlandırmanız açısından önemlidir. Siz de bu konuda önleminizi almak için tavsiyelerimi mutlaka okumalısınız!

KÜFÜR VE KÖTÜ SÖZLERDEN UZAK DURUN!

Kavga anında ağzımızdan ne çıktığını çoğu zaman kulağımız duymaz. Bu da kavganın uzamasına, tatsızlığın sürmesine neden olur. Bu nedenle kavağa esnasında sakin olmaya çalışmalı, sonradan arkadaşlıkni huzurunu bozacak, partnerinizin aklından çıkmayacak kötü sözler söylememeye çalışmalısınız. Hakaret etmemelisiniz. Bunun için kendinizi kontrol egzersizleri yapabilirsiniz. Sakin kalın ve onu dinleyin, Sorunun temeline beraber odaklanıp çözün. Böylece sorun daha kısa sürede çözülecektir.

ŞİDDETE ASLA BAŞVURMAYIN!

Şiddetin her türlüsü karşınızdaki insanı sizden koparır. Bu hem bireye yapılan bir saldırı olduğu için suçtur. Hem de şiddet uyguladığınız insan bir daha dönmemek üzere sizden gidebilir. Buna asla başvurmamalısınız. Çok sinirli olduğunuz anda derin nefes alın . Biraz yalnız kalmaya çalışın veya o ortamdan acilen uzaklaşın. Bu gibi durumlarda öfkenizi kontrol etme sorununuz varsa bir uzmana danışarak yardım almalısınız.

SORUNLARI GÖRMEZDEN GELMEYİN!

Partnerinizle oturup sorunu irdeleyin ve tam olarak size ve arkadaşlıknize neyin zarar verdiğini bulun. Soruna yönelik çözümler üretin, birbirinizi dinleyip tam olarak ne istediğinizi anlayın. Kavga esnasında bahaneler üretmek sadece tartışmayı alevlendirerek size zarar verir. Bunun yerine bahaneleri bırakıp asıl söylemek istediğiniz şeye odaklanın ve sorunu çözüme kavuşturun.

SORUNLARINIZI İLİŞKİ DIŞINDAKİLERLE PAYLAŞMAYIN!

İlişkinizde kavgaya neden olan her ne ise onu sadece ve sadece partnerinizle çözmelisiniz. İlişkinin dışındaki kişilere bu durumu aktarmak partnerinizin hoşuna gitmeyebilir. Sorunu kendi içinizde beraber çözmelisiniz. Herhangi bir arkadaşla veya akrabayla konuşmak sizin veya partnerinizin dolduruşa gelmesine neden olabilir. Dolayısıyla bu da arkadaşlıknizi çıkmaza sürükleyebilmektedir.

Kavga anında bu gibi şeylerden uzak durmanız tartışmanın sona ermesini ve beraberliğinizdeki sorunları kolayca çözmenizi sağlayacaktır. Kavga esnasında sakinliğinizi koruyamadığınız takdirde öfke kontrol terapileri almanız çok doğru bir karar olacaktır. Sevgilerimle.

Cevap yaz

Mesaj Göndermek için burayı tıklayın

Yaşadığın Şehri Seç