İlişkide Kavga Nedenleri Nelerdir


İlişkide Kavga Nedenleri Nelerdir

İlişkide Kavga Nedenleri Nelerdir

İlişkide güzel şeyler olduğu gibi kavga ve tartışma da olması kaçınılmazdır. Hatta biraz da bu tür şeyler ilişkinin tuzu biberidir derler. Fakat bu tartışmalar artık canınızı sıkmaya başladıysa önlem almanın da vakti gelmiş demektir. Şimdi size vereceğim örnekler ve tavsiyeler sayesinde ilişkide sizin ve partnerinizin yaptığı hataları görüp düzeltme yoluna gidebilirsiniz.

KISKANÇLIK

Çoğu ilişkide huzursuzluğun en önemli nedeni çiftlerin birbirini kıskanmasıdır. “Seviyoruz ki kıskanıyoruz kardeşim!” dediğinizi duyar gibiyim. Evet, kıskançlık ilişkide olmazsa olmazdır fakat dozunu tutturmak lazım. Örneğin sevgiliniz kız ise hemcinsi olan arkadaşları olduğu gibi erkek arkadaşları olması da gayet normaldir. Bunu yadırgamayın. Veya gideceği yerlere ,görüşeceği kişilere müdahale etmeniz onu çileden çıkarmaya yeter de artar bile. Hele ki bir kızın ne giyeceğine karışıyor olmanız kesin bir tartışma nedenidir. Siz onu o olduğu için sevmelisiniz. Birlikte olduğunuz insan yetişkin biriyse zaten nerede ne yapacağını, ne giyeceğini bilen biridir. Dolayısıyla bu kararı ona bırakın ve fazla müdahale etmeyin. Eğer sevgiliniz bir erkekse onun kız arkadaşları olmasını normal olarak karşılamanız gerek . Ayrıca onun nereye gidip, kimlerle görüştüğüne dozunda karışmanız kavga etmenizi önleyecektir.

SAYGI

İlişkide saygı olmazsa olmazdır. Partneriniz duygu, düşünce ve görüşlerine saygılı bir biçimde yaklaşmanız ve onu arkadaşçasına dinlemeniz onun kendisini değerli hissetmesine ve ilişkinin normal seyrinde ilerlemesini aynı zamanda uzun ömürlü olmasını sağlayacaktır. İlişkide bir noktadan sonra çiftler birbirine saygı duymamaya, onu bir birey olarak görmemeye başlar. Bu durum da kavgalara neden olur. O nedenle birbirinizi saygılı bir biçimde dinlemeli ve onu bir birey olarak görmelisiniz.

İLGİSİZLİK

Eğer bir ilişki içerisindeyseniz partneriniz sizden özel bir ilgi ve sevgi bekler. Bunun karşılanmaması sonucunda ilişkide huzursuzluk ve tartışmalar baş göstermeye başlayabilir. Bu durumu önlemek için parterinizi ilgisiz bırakmamalı, onu sevdiğinizi göstermelisin. Örneğin günün bazı bölümlerini onunla geçirmek, beraber bir şeyler yapmak onun sevgi ve ilgi ihtiyacını karşılayacaktır. Aynı zamanda ona güzel sözler söylemek, sarılmak da onu mutlu etmeye yetecektir. İşte aşık bir insanı mutlu etmek bu kadar kolaydır.

Siz de bu hataları yapıyorsanız önleminizi hemen alın ve ilişkinizdeki kavgaları önleyin!

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+


Eklenme Tarihi: 5 Kasım 2017