İlişkide Mutlu Olmak İçin Etkili Tavsiyeler

Kadın

İLİŞKİDE MUTLU OLANIN ETKİLİ YOLLARI NELERDİR?

Bir arkadaşlıkde mutlu olmak istiyorsak, uzun bir birliktelik bekliyorsak eğer her şeyden önce kendimizi tanımamız gerekir. Biz bu arkadaşlıkde kimden, ne bekliyoruz? Önceliklerimiz neler? Neler bizim için önemli? Bunların cevabını bulduktan sonra arkadaşlıknin gidişatını kafamızda şekillendirebiliriz.

Öncelikle saygı olmayan yerde hiçbir duygu yer edinemez. Saygının olmadığı bir arkadaşlıkde sevgi, aşk, tutku ve uzun birliktelikler barınamaz. Kendinize ve yol arkadaşınıza saygıda kusur etmeyin. Saygı toprağa kök saldıkça o kökler sağlam oldukça o ağacın hasatı her defasında artar.

Kıyaslama yapmaktan sürekli kaçının, kişileri ve olayları olduğu gibi kabul edin. Ya da bu durumun sıradanlığı sizin için sorunsa yaratıcılığınızı kullanarak değiştirebilirsiniz. Daima olumluyu düşünüp ona göre hareket edin. Onlar gibi olmayı değil de sizden eşsiz bir birliktelik çıkarmayı amaçlayın.

Birlikte yapmaktan hoşlandığınız, ortak zevklerinizi, hayatta olmaktan mutlu olduğunuz yerleri değerlendirin. Sürekli birlikte zaman geçsin diyerek değil, birlikte dolu dolu zaman geçsin diyerek uğraşın.

Daha anlayışlı, şakacı, gülmeyi ve güldürmeyi seven bir mizaca sahip olmak her zaman kazandırmıştır. Asık suratlı, sürekli bir şikâyet halinde olma, beğenmeme, memnuniyetsiz bir kişilik her daim kaybeder. Eğer karşınızdaki insanın sıkıntıları varsa ve de suratı asıksa anlayışlı olup sadece onu dinlemeliyiz. Canını sıkan konu hakkında destek olmalıyız. O kişiye önemsendiğini, sizin için özel birisi olduğuna inandırırsak bu arkadaşlık tam gaz devam eder. Tabi karşılıklı olarak, aynı değerleri de hissetmek gerekir.

İlişkide araya maddiyatı sokmamak her iki taraf için de önemlidir. Paragöz, cimri ya da hayatının ilki para olan kişiler her şeyin paradan ibaret olduğunu sanarak hep yalnız ya da kısa süreli mutsuz arkadaşlıklere maruz kalır. Ve bu kendi seçimidir.

Hayatınızda ve arkadaşlıknizde üçüncü şahıslara yer vermeyin. Üzülen sizler olursunuz. Aslında bu konuda o kişilere fırsatları biz veriyoruz. Onlar sadece akıllı olup değerlendiriyorlar. Kısaca bu arkadaşlık sizden ibaret olmalı. Siz ve sevdiğiniz… O kişiye âşık olduğunuzu hissettirdiğiniz, güvendiğinizi gösterdiğiniz ve gerçekten sevdiğinizi belli ettiğiniz sürece böyle bir sorunla karşılaşmazsınız.

Sevdiğiniz insanın yüzüne sürekli kötü taraflarını söylemekten de kaçınmalı. Ona beğendiğiniz hallerini, hareketlerini, huylarını söyleyin. Ve inanın ki bunun karşılığında iyi olan davranışlarını artıracaktır. Sevdiğiniz zaman olduğu gibi sevin, değiştirmek istediğiniz gibi değil. Onu tüm hata, kusur, sevilen ve sevilmeyen özellikleri ile kabullenin. Çünkü bu zamanla, sevgiyle, saygıyla ve sizlerin emekleri ile düzelmeyecek şeyler değil.
Sizlere kolay gelsin. Umarım çok mutlu, uzun sonu evlilik ve cici bir aile olabilecek birlikteliklere sahip olursunuz.

Cevap yaz

Mesaj Göndermek için burayı tıklayın

Yaşadığın Şehri Seç