Kadın

İlişkinizden Mutlu Değilseniz Yapmanız Gerekenler

İlişkinizden Mutlu Değilseniz Yapmanız Gerekenler, İlişkilerde Yaş Farkı Önemli Mi? Bir ilişkide mutlu olmanın etkili yollarını sizlere aktarıyoruz.

İlişkiniz den artık mutlu değil misiniz? İlk zamanlar büyük bir heyecan ve mutluluk veren arkadaşlığınız artık sizi mutlu etmiyor ise bu yazıya mutlaka göz atmalısınız. Her aşk büyük bir sevinç, heyecan ve mutluluk ile başlar. Fakat zaman içinde o heyecanını yitirir. Zamanla aşk devam etse bile monoton bir hal almaya başlar. Bu da bir süre sonra birlikteliğinizden mutlu olmamanıza neden olur.

Eğer ilişkinizden mutlu değilseniz bir takım değişiklikler yapmanın zamanı gelmiş demektir. Mutlu bir arkadaşlık her iki tarafında mutlu olduğunun kanıtıdır. Siz ve sevdiğiniz insan her ikiniz de mutlu olmalı ve bunu birbirinize yansıtmalısınız. İlk olarak ilişkinizde neden mutlu değilsiniz bunu iyice kavramalı ve o yönde bir adım atmalısınız. İlişkiniz de mutlu değilseniz bunun ilk sebebi, artık monoton bir hâl alan aşk hayatınız olabilir. Eğer öyle ise ilişkinize eski heyecanını katacak bir şeyler yaparak yeniden mutlu bir birlikteliğe kavuşabilirsiniz. Aşk hayatınızı artık çok sıradan ve monoton buluyorsanız bunu canlandırmak yine sizin elinizdedir.

İlişkinizde mutsuz olmanızın sebebi artık eski heyecanın olmaması ise buna bir çözüm yolu bulabilirsiniz. Küçük sürprizler, bir kaç günlük bir tatil bu konuda işe yarayacaktır. İlişkinizde mutlu olmamanızın sebebi artık eskisi gibi hissetmiyor olmanız da olabilir. Belki de zaman içinde hisleriniz azalmış ve eski heyecanını zamanla kaybetmiştir. Bu da mutsuz olmanıza neden olur. Bu nedenle ilk olarak kendi hislerinizden emin olun. Eğer sevginiz azaldı ise bu her iki tarafı da mutsuz edecektir. İlişkiniz de hisleriniz çok önemlidir.

Sevgi biterse mutlu olmak mümkün değildir. Mutsuz olmanızın sebebi karşı tarafın size artık eskisi gibi aşkla bağlı olmaması ve sizi ihmal etmesi de olabilir. Böyle bir durumda ise yapmanız gereken onunla bu konuyu açık açık konuşmaktır. Sizi ilişkinizde mutsuz eden her ne ise bunu en iyi konuşarak çözebilirsiniz. İlişkinizde artık mutlu değilseniz bunu birlikte olduğunuz kişi ile konuşarak halletmelisiniz. Birbirinizi dinlemeli ve ortak bir çözüm yolu bulmalısınız. İlişkide sorunlar her iki tarafın da anlayışlı olması ile çok daha kolay çözülür.

İLİŞKİDE MUTLU OLANIN ETKİLİ YOLLARI NELERDİR?

İlişkinizden Mutlu Değilseniz Yapmanız Gerekenler

İlişkinizden mutlu değilseniz yapmanız gerekenler bazı faktörleri atlamış olabilirsiniz. Bir ilişkide mutlu olmak istiyorsak, uzun bir birliktelik bekliyorsak eğer her şeyden önce kendimizi tanımamız gerekir. Biz bu arkadaşlık tan ne bekliyoruz? Önceliklerimiz neler? Neler bizim için önemli? Bunların cevabını bulduktan sonra ilişkinin gidişatını kafamızda şekillendirebiliriz.

Öncelikle saygı olmayan yerde hiçbir duygu yer edinemez. Saygının olmadığı bir sevgi, aşk, tutku ve uzun birliktelikler barınamaz. Kendinize ve yol arkadaşınıza saygıda kusur etmeyin. Saygı toprağa kök saldıkça o kökler sağlam oldukça o ağacın hasatı her defasında artar.

Kıyaslama yapmaktan sürekli kaçının, kişileri ve olayları olduğu gibi kabul edin. Ya da bu durumun sıradanlığı sizin için sorunsa yaratıcılığınızı kullanarak değiştirebilirsiniz. Daima olumluyu düşünüp ona göre hareket edin. Onlar gibi olmayı değil de sizden eşsiz bir birliktelik çıkarmayı amaçlayın.

Birlikte yapmaktan hoşlandığınız, ortak zevklerinizi, hayatta olmaktan mutlu olduğunuz yerleri değerlendirin. Sürekli birlikte zaman geçsin diyerek değil, birlikte dolu dolu zaman geçsin diyerek uğraşın.

Daha anlayışlı, şakacı, gülmeyi ve güldürmeyi seven bir mizaca sahip olmak her zaman kazandırmıştır. Asık suratlı, sürekli bir şikâyet halinde olma, beğenmeme, memnuniyetsiz bir kişilik her daim kaybeder. Eğer karşınızdaki insanın sıkıntıları varsa ve de suratı asıksa anlayışlı olup sadece onu dinlemeliyiz. Canını sıkan konu hakkında destek olmalıyız. O kişiye önemsendiğini, sizin için özel birisi olduğuna inandırırsak bu arkadaşlık tam gaz devam eder. Tabi karşılıklı olarak, aynı değerleri de hissetmek gerekir.

İlişkide araya maddiyatı sokmamak her iki taraf için de önemlidir. Paragöz, cimri ya da hayatının ilki para olan kişiler her şeyin paradan ibaret olduğunu sanarak hep yalnız ya da kısa süreli mutsuz arkadaşlığa maruz kalır. Ve bu kendi seçimidir.

Hayatınızda ve ilişkinizde üçüncü şahıslara yer vermeyin. Üzülen sizler olursunuz. Aslında bu konuda o kişilere fırsatları biz veriyoruz. Onlar sadece akıllı olup değerlendiriyorlar. Kısaca bu arkadaşlık sizden ibaret olmalı. Siz ve sevdiğiniz… O kişiye âşık olduğunuzu hissettirdiğiniz, güvendiğinizi gösterdiğiniz ve gerçekten sevdiğinizi belli ettiğiniz sürece böyle bir sorunla karşılaşmazsınız.

Sevdiğiniz insanın yüzüne sürekli kötü taraflarını söylemekten de kaçınmalı. Ona beğendiğiniz hallerini, hareketlerini, huylarını söyleyin. Ve inanın ki bunun karşılığında iyi olan davranışlarını artıracaktır. Sevdiğiniz zaman olduğu gibi sevin, değiştirmek istediğiniz gibi değil. Onu tüm hata, kusur, sevilen ve sevilmeyen özellikleri ile kabullenin. Çünkü bu zamanla, sevgiyle, saygıyla ve sizlerin emekleri ile düzelmeyecek şeyler değil.
Sizlere kolay gelsin. Umarım çok mutlu, uzun sonu evlilik ve cici bir aile olabilecek birlikteliklere sahip olursunuz.

Benzer Yazılar

Kadınları Mutlu Etmenin Yolları

İlişkinizden Mutlu Değilseniz Yapmanız Gerekenler Arasında ilk Sırayı Kadınları Mutlu Etmek Gelir.

Çoğu erkek günümüzde kadınları mutlu etmenin çok zor olduğunu düşünür. Hatta bazıları bu düşünceden dolayı öğrenilmiş çaresizlik yaşayıp kadınları mutlu etmek adına harekete geçme gereği duymayabilir. Ama inanın durum sandığınız kadar zor değil. Kadınlar kutsal varlıklardır. Eğer onlara gerçekten hak ettikleri değeri verirseniz onlar size iki katıyla döneceklerdir. İşte bu nedenle “Kadınımı nasıl mutlu edebilirim? “diye düşünüyorsanız doğru yerdesiniz. Şimdi size vereceğim tavsiyeleri uygulamaya dökerseniz mutlu edemeyeceğiniz kadın kalmayacak!

Sadakatli olun!

Evet beyler, ilk dersimiz sadakatli olmak. Bu konu kadınlar için mutlu bir arkadaşlıknin belki de en önemli unsurudur. Onlara karşı sadakatli olmanız size güvenmesini sağlar. Eğer ona bu güveni verirseniz hem o mutlu olacaktır hem de sizi mutlu edecektir. Onu bir kere aldattıysanız size bir daha asla güvenmeyecektir. Affetse bile sürekli her adımınızı kontrol edip huzursuz olacak ve dolayısıyla mutlu olmayacaktır. O nedenle arkadaşlıkde sadakatli olmaya özen gösterin.

Centilmen olun!

Kadınlar centilmen ve düşünceli erkeklere bayılırlar. Kendilerini önemli hissederler. Kendini değerli hisseden bir kadın ise mutlu olur ve size dünyada cenneti yaşatır. Hasta olduğunda ona özel ilgi gösterin. Yorgun olduğunda yardım edin. Üzgün olduğunda onu dinleyip gerekirse beraber ağlayın. Bu tür fedakarlıklar onun gözünde sizi muhteşem biri yapacaktır. Bu o kadar da zor olmasa gerek beyler.

Sürprizler yapın!

Kadınlar beklemedikleri anda gelen sürprizlerle severler. Onlar için emek verdiğiniz küçücük bir şey bile yüzünde güller açtırır. Ona çiçek gönderin, sitesine sonra bulacağı romantik bir not bırakın, onun çok istediği bir şeyi hediye edin. Bu tür şeyler kadınlar için çok kıymetlidir.

Birlikte zaman geçirin!

mutlu-erkek

Kadınların ilgi ve sevgi istediğini hepimiz biliriz. Peki bu ilgiyi ona nasıl göstereceksiniz bir bakalım. Onunla zaman geçirmek adına birçok etkinlik yapabilirsiniz. Örneğin sinemaya gidebilirsiniz. Kafeye gidip saatlerde laflayabilirsiniz. Akşamları yürüyüş için onu dışarıya çıkartabilirsiniz. Bunlar bir kadını etkileyecek türden şeylerdir.

Sevginizi gösterin!

Kadınlar tam bir sevgi delisi olduğu için ona ansızın sevdiğinizi söylemeniz, sarılmamız, öpmeniz ve güzel şeyler söylemeniz aşık bir kadını çok mutlu eder. Eğer kadınınızı mutlu etmek istiyorsanız bu tarz romantik şeyleri hiç eksik etmemeniz gerekir. Kadına biraz sevgi gösterirseniz o size zaten kocaman bir sevgiyle geri dönecektir.

İlgili İlanlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu