İlişkinizi Kurtarmanın Yolları

Kadın

İlişkinizi Kurtarmanın Yolları

Güzel bir arkadaşlıkye başladınız. Her şey güzel gidiyor. Birbirinize çok aşıksınız. Fakat biraz zaman geçti. İlişkide bir şeyler kötüye gitmeye başladı. Ve sonunda ayrılık çanları çalmaya başladı? İlişkinizi kurtarmak mı istiyorsunuz? İlişkiniz heyecanını mı yitirdi? Eminim seviyorsanız arkadaşlıknizi tekrar eski güzel günlere döndürmek için elinizden geleni yapacaksınız. Ama nasıl davranmanız gerektiğini bilmiyor olabilirsiniz. Eğer arkadaşlıknizi kurtarmak istiyorsanız bu yazımızı mutlaka okuyup önerilerimizi bir an önce hayata geçirmelisiniz!

SORUNUN KAYNAĞINI BULUN!

Partnerinizle mutsuzsanız bunun bir nedeni olmalı. Bahanelere sığınmak yerine partnerinizle oturun ve sorunun temeline inin. Sorunu öğrenin ve bunun üzerinden ilerleyin. Konuşurken sakin kalmaya çalışın. Bu aşamada yıkıcı değil tamamen yapıcı olmalısınız. Partnerinizi güzelce dinleyin. Ön yargılı davranmayın. Ne demek istediğini saptayın.Onu yargılamayın ve ben diliyle konuşun. Yani durumun sizde bıraktığı etkiyi anlatın. Örneğin “Benimle hiç ilgilenmiyorsun!” demek yerine “Bu aralar ilgi eksikliği yaşadığımdan dolayı kendimi mutsuz hissediyorum.” Şeklinde bir cümle kurmak hem tartışmayı önleyecektir hem de sağlıklı bir iletişim kurmanızı sağlayacaktır.

OLAYI BÜYÜTMEMEYİ ÖĞRENİN!

İlişkide her zaman sorunlar olabilir fakat çiftlerin bu sorun üzerinde çok durması arkadaşlıkyi yıpratır. Neye kırıldığınızı söyleyip ondan bir özür beklemek hakkınız. Fakat bu olayı çok büyütmemek arkadaşlıkniz açısından çok önemlidir.

GÖNÜL ALMASINI BİLİN!

Partnerinize karşı bir hata yaptınız ve kendinizi affettirmeniz gerek. Bunun için öncelikle ondan özür dileyip olayın tatlıya bağlanmasını sağlayın .Fakat durum bir özürle düzeltilemeyecek kadar basit değilse ona sürprizler yapın , sarılın ,öpün. Kendinizi ona anlatmaya çalışın. Eğer siz hatalıysanız suçunuzu kabul edin ve asla gurur yapmayın. Eğer böyle davranırsanız partneriniz sizi affedecek ve olay tatlıya bağlanacaktır.

HAYATINIZA RENK KATIN!

İlişkinizdeki sorunun nedeni monotonluk olabilir. Partneriniz ve size beraber bir yerlere gitmek, beraber bir şeyler yapmak, birbirinize zaman ayırmak arkadaşlıknizin renklenmesini sağlayacaktır. Örneğin onunla tekrar el ele yürüyün, yemek yapın, film izleyin ,tatile çıkın. Böyle şeyler sizi stresten uzaklaştırıp arkadaşlıknizi kurtarmanızı sağlayacaktır. İlişkide en önemli şeylerden biri olan özel yaşamı da unutmamak gerekir. Özel hayatınızı canlandırın.

Cevap yaz

Mesaj Göndermek için burayı tıklayın

Yaşadığın Şehri Seç