İlk görüşmenin başarılı geçmesini isteyen çiftler için tavsiyeler

Kadın

sevgili-kalpAraştırmalara göre, erkek ve kadınların bir çoğu ilk görüşmede sevgiye, aşka tüm samimiyetleriyle inanıyorlar. İlk görüşme için erkekler daha aceleci, kadınlar daha çok konuşkan olurlar. İlk görüşmede, tanışmada, telefonla çok ilgilenmek ise her iki taraf için de olumsuz bir durumdur. İlk görüşmede karşınızdaki insanın olumsuz etkilemesini istemiyorsanız, “Cetles.com” un sunduğu önerilere dikkat etmenizi tavsiye ederiz.

– Erkek ve kadınların çoğu online tanıştığı Arkadaşlık arkadaşlık sitesinde iki tarafında ilk tanışma süresinde hangi tarafın daha aceleci olduğu konusunda yapılan araştırmalar sonucu internette tanışan kişilerin daha aceleci, kadınların ise daha temkinli olduğunu ortaya çıkardı.

– Erkeklerin% 90 tanıştıktan sonra görüşmek için 1 haftadan az süre geçmesinin yeterli olduğunu, kadınların % 90’ı ise 1 aydan fazla zaman geçmesi gerektiğini düşünüyor.

– İlk görüşmede olumsuz fark oluşturacak 3 nokta hangisidir diye sorulduğunda katılımcıların yarısı karşısındakinin telefonu ile ilgilenmesi, yapay ve ukala tavırlar sergilemesini söyledi. Kalan% 30’u soğuk ve sessiz tavırlar, dar bakış açısı ve kaprisli kimliğin itici olduğunu belirtiyor. %20’si  ise gerektiğinden fazla samimiyet, kaba konuşma tarzı ve yemek yeme biçimini gibi görüşler sergiliyor.

– “İlk görüşmede size olumlu etkileyecek 3 nokta nedir?” Sorusuna katılımcıların yarısı “gülümseme, bakımlı olma ve konuşma tarzı”, – diye cevap verdi. % 20’si bakışların bıraktığı iz, ahlaklı ve kendisinden emin olmasını önemli etken olduğunu belirtiyor. 20% ise bakışlarla birlikte, giyim tarzı ve güzel kokuyu söylediler.

– İlk görüşmede masadaki hesabın kimin ödemesine sıra gelince, katılımcıların% 90 hemfikir olarak aynı cevabı verdiler – “erkekler”.

– Erkek katılımcıların% 80’i ilk görüşte kadının evden alınmasının uygun olmadığını,% 20’si kadın isterse, onu evinden ala bileceyini söylemişler.

– “İlk görüşmede onu nereye götürürdünüz?” – Sorulduğunda katılımcıların% 80’i restoran, kafe,% 20’si deniz kenarıgibi  görüşme yerini seçti. % 40 bölümü ise ilk görüş yeri kadınların tanımlamasını gerektiğini bilip,% 40’ı ise ortak karar verilmesinin daha doğru olduğunu söyledi. Mekanın erkeklerin tanımlamasını gerektiğini belirtenler  ise 20% orandadır.

– Katılımcıların ilk görüşte aşka inanırmısınız sorusuna 50% bölümüde ilk görüşte aşka inanıyor,% 30 ise aşık olunmasa bile, arkadaşlıknin oluşması için belli hoş duyguların başlayabileceğini söyledi. İlk görüşte aşık olmanın mümkün olduğunu düşünenler ise% 20 dir.

– “İlk görüşme için yaklaşık ne kadar bütçe ayrılmalıdır?” Sorulduğunda katılımcıların% 80’i özel bir bütçe teşkil etmediğini söyledi. 10% 100 dolara kadar maliyetin çıkabileceğini, 10% ise maliyetlerin buluştukları kişiye göre değişeceğini bildirdi.

– İkinci görüşme teklifinin erkekten gelmesi gerektiği konusunda erkek ve kadınlar hemfikir.Erkeklerin% 90 ikinci görüşme teklifini kadından beklediklerini, kadınların% 90 de teklifi erkeklerden beklediklerini söylemişler.

– İlk görüşmede erkekler konuşmayla kıyaslandığında dinlemeyi daha çok seviyor. Erkek katılımcıların% 70’i dinlemeyi daha çok sevdiğini belirtti. Konuşmayı daha çok seven erkeklerin 28% -i düşünmeden konuştuklarını itiraf etti. Bu oran kadınlarda% 42 gibi bir orana sahiptir.

Cevap yaz

Mesaj Göndermek için burayı tıklayın

Yaşadığın Şehri Seç