Kadın

Kadınlar ütü alırken neye dikkat etmeli

Kadınlar ütü alırken neye dikkat etmeli” makalemizde ütü alacağınız esnada dikkat etmeniz en önemli unsurlar yer alıyor.

Kadınlar ütü alırken neye dikkat etmeli

Evde en çok kullanılan elektronik aletlerin başında ütü gelir. Peki ütü alırken neye dikkat etmeliyiz sorusunu hiç kendinize yada satıcıya sordunuz mu? Ütü yaparken zaman kaybeden ve iyi ütü yapamamaktan şikâyet eden kadınların asıl sorunu yanlış ütü kullanıyor olmasıdır.

Sizler için iyi bir ütünün nasıl seçileceğini ve hangi kriterlerin önemli olduğunu araştırdık. Uzmanlar kadınların ütü alırken şu hususlara dikkat etmenizi tavsiye ediyor:

Ütü Alırken Watt Gücünü Dikkate Alın

Watt Gücü: Ütü yaparken kıyafetlerin kolay açılması için Watt gücü yüksek ütüler tercih edilir. Watt gücü bir ütünün ne kadar güçlü olduğu gösterir. Watt gücü 2000-2400 olan ütüler en çok tercih edilen ütülerdir.

Ütü Alırken Buhar Gücünü Göz Ardı Etmeyin

Buhar Gücü: Buhar gücü yüksek olan ütüler elbiseleri daha kolay ütülemenizi sağlar. Ütünüzün buhar gücü düşükse ütü yaparken daha fazla uğraşmak zorunda kalırsınız. Bu da sizi yorar ve size zaman kaybettirir.

Bazı kıyafetlerin kırışıklığı çabuk geçmez ve açılması uzun sürer. Şok buhar gücü ile bu sorunu aşabilirsiniz. Şok buhar gücü özelliği zor kumaşlar için geliştirilmiştir. Şok buhar gücünün ütülerde dakikada minimum 90g/dk olması tavsiye edilir.

Ütü Alırken Tabanı da Çok Önemli

Ütünün Tabanı: Ütünüzün elbiseye yapışmaması, kumaşın yanmaması ve kumaşın sararmaması için ütünün tabanı seramik olmalıdır. Seramik taban kumaşa yapışmaz ve ütünün kumaş üzerinde kolay hareket etmesini sağlar. Teflon tabanlar kumaşın yanmasını ve sararmasını önler.

Çelik tabanlı ütülerde kumaşın yanma riski oldukça fazladır. Tabanı seramik ya da teflon olanı tercih etmelisiniz. Ütünün tabandaki gözeneklerde önemlidir. Ütü tabanında ne kadar gözenek var ise o kadar çok buhar çıkış noktası var demektir. Buhar çıkışının fazla olması kusursuz ütü yapmanıza olanak sağlar.

Ütü almaya gittiğinizde yukarıda bahsettiğimiz “Ütü alırken dikkat edilmesi gerekenler” başlıklarımız hakkında satıcıdan bilgi almayı unutmayın. Kadınlar ütü alırken neye dikkat etmeli yazımız burada son buluyor. Umarım işinize yarayacak bilgiler verdik.

Sizler İçin Önerdiğimiz Ütü Modelleri

  1. Philips Azur Performer GC3802/20 2400W SteamGlide Tabanlı Buharlı Ütü
  2. Philips GC5037-80 Azur Elite Optimal 3000W Buharlı Ütü
  3. Tefal EasyGliss FV3971 Ütü

Benzer Konular

Ütü yapmanın püf noktalarını biliyor musunuz?

Erkeklerin hiç sevmediği ve bir çok bayanın korkulu rüyası haline gelen ütü yapma işi bazı püf noktalar sayesinde bayanlara kolaylık sağlıyor ve bayanlara ütü yapmayı sevdiriyor. Devamını okuyun

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu