Kadınların Erkeklerde Beğendiği Özellikler

Kadın
mutlu-erkek

KADINLARIN ERKEKLERDE BEĞENDİĞİ ÖZELLİKLER

İnsan gerçekten sevmek ister. Hem fiziksel hem de ahlak bakımından kendini geliştirmiş insanlarla hayatlarını birleştirmek isterler. Ve bunun için karşısındaki kişiden bazı beklentiler içerisine girerler. Bu beklentinin yüzdelik diliminin en büyük payı kadınlardadır. Karşısındaki erkek onun için o kadar önemli ve değerlidir ki onun sevgisini kazanabilmek için akla gelebilecek her türlü şeyi yapmaya göze alabilir. Tabi bu değere değdiğine inanırsalar. Kadınlar bu sebeple erkeklerde bazı özellikleri beğenip bunlar sebebi ile âşık olabiliyorlar. Onları sırası ile izah edersek eğer;
En başta sahiplenilme duygusu bir kadının erkeklerde en dikkat ettiği detaydır. Yani erkeğin ona kendini sahipli hissettirmesi, onu kimsesiz değil kendisinin bir parçası olduğunu, her zaman ve her koşulda yanında olduğunu göstermesi gerekir.

Cesurluk onu takip eden bir diğer beğenilen özelliktir. Belki biraz eski gelebilir ama bir kadın kendisi için dünyaları bile karşısına alabilen erkeklere sevgisini ve ilgisini verir. Gerektiğinde sevdiği kadın uğruna savaşabilecek erkekleri kendilerinden fazla severler.

Kıskançlık aslında kötü bir huy gibi gözükse de arkadaşlıklerde özellikle kadınlar tarafından ‘’ bu beni seviyor ve bu yüzden kıskanıyor’’ gibi anlamlar çıkarılabiliyor. Kadınlar kıskanç erkeklerin daha çok sevdiği düşüncesi ile hareket ederek bu yönlerine dikkat ederler. Hoş fazlası bazen arkadaşlıknin bitimine de sebep olur. Kıskanmanın sahiplenme ile de bağlantısı vardır. Seven sahiplenir, sahiplenen kıskanır.

Aktif ve girişken erkekler kadınlar tarafından en çok ilgi görenlerdir. Devamlı kendini geliştirmesi, pasif ve sönük olmayıp gözde olması, her an her konuda bilgili kişilerde ilgi yağmuruna tutulurlar. Kadınlar eş, arkadaş, sevgili gibi yanlarında duran karşı cinsin girdikleri ortamlarda kendilerini ve sevdiklerini küçük duruma düşmesinden nefret ederler. Her daim sevecen, akıllı, pratik, aktif bir kişilik taşıyan erkekler hep sıralamanın ilk basmaklarını doldurmuşlardır.

Sürprizler kadınların en zayıf noktalarıdır. Kendisine hiç umulmadık anlarda sürpriz yapan, önemli gün ve gecelerde şaşırtıcı ve değişik hediyeler alan ve kadınların kendisi tarafından önemli olduğunu hissettiren erkekler her daim beğenilecektir. Yani kadının o kişiden başkasını gözü görmez olup, kör kütük âşık olacaktır.
Cömert erkeklerde diğer hemcinslerine karşı bir adım öndedir. Kadınlar cimri insanlardan hoşlanmaz ve çabuk sıkılırlar. Her anının hesabının yapılması bir kadını yorar ve bu arkadaşlıkyi yürütmek istemez. O yüzden cömert ve eli açık olmak kadının gözdeleri arasındadır.

Birde fiziksel özelliklere gelirsek eğer; Gülüşü, sesi, oturup kalkması, ahlaklı olması, ince ve nazik hareketlerde bulunması ve daha niceleri… Sesi ile sizdeki tüm olumsuzlukları alan, gülüşü ile sizi kendisine bağlayan, gözlerinizin içine hep gülerek bakan birisini kim istemez ki. Sonuç olarak hepsi aynı gözükse de bu kişiler özeldir ayrıdır.Kadınlar tarafından da özel oldukları hissettirilecektir.

Cevap yaz

Mesaj Göndermek için burayı tıklayın

Yaşadığın Şehri Seç