Ana sayfa Güncel Yorum Yap


Karda yürürken lütfen ellerinizi cebinize sokmayınMerhaba arkadaşlar malum kış ayındayız ve yaşam şartları oldukça zorlaştı. Karla kaplı ülkemizde hayatın akışı büyük bir çoğunluk iş icabı dışarı çıkmaktadırlar. Ama öyle bir sorun varkı sakatlanma tehlikesi hemen ensemizde bizi takip etmektedir. Lütfen arkadaşlar karda kayıp düşmemek için, bir yerimizi sakatlamamak için en azından tehlikeyi maksimum derecede azaltmak adına yürüken ellerimizi pantolonun cebine veya montun cebine koymayın.

Çünkü düşme esnasında elimizi cebimizden çıkarana kadar ALLAH korusun kötü bir şekilde düşebiliriz ve sert düşüşü engellemek adına müdahalede bulunamayız. Bu nedenle karda yürürken dikkat etmeniz gereken önemli 2 madde vardır. Ellerim üşüyor napıyım demeyin! Eldiven giymeye özen gösterin, böylece eliniz üşümeyecek ve ellerinizi cebinize koymak zorunda kalmayacaksınız.

  1. Karda yürürken eller cebe koyulmaz.
  2. Karda yürürken bir başkasının koluna girilmez

Bir başkasıyla karda kol kola yürüken siz veya arkadaşınızın düşmesi ile sizde düşebilirsiniz. Bu nedenle bir başkasıyla karlı havada kol kola yürümemeye özen gösterin.

Yorum yaz

Yazılan mesajlardan dolayı oluşacak sorunlardan sitemiz sorumlu değildir. İp numaranız, E-mail adresiniz ve Telefon numaranız yetkili kişiler tarafından (Polis, savcı) istenildiği takdirde 3. kişilerle paylaşılacaktır.

Cetles.com’da arkadaşlık ilanı ve mesajı gönderen her kişi “5651 Sayılı Kanun’un 8. Maddesine” ve T.C.K’ nın 125. Maddesine göre tüm sorumlulukları kabul ettiğini beyan eder.