Mutluluk Nedir? Mutluluğun Formülü BulunduAna sayfa / Sözler ve mesajlar / Mutluluk Nedir? Mutluluğun Formülü Bulundu

Mutluluk Nedir? Mutluluğun Formülü Bulundu, Mutluluk, Mutluluğun, Mutluluğu dur. Buda bizim sözümüz olsun 🙂 Mutluluk birçok kişinin kendi içinde tanımlayamadığı ve hayallerinin en ücra köşelerine kondurduğu, yaşam boyu peşinden koşup anı yaşamayı ihmal ettiği, hep daha iyisine ve güzel olanına yönelip kişiyi asıl mutlu eden küçük ve değersiz görülen şeylerin kişide yarattığı muazzam hissiyatı çoğu zaman bir kenara bıraktığı ve aslında tam olarak ne istediğini, hayalinin gerçek anlamda ne olduğunu bilmeyen kişilerin peşinden koştuğu ve elde ettiğinde hiç bırakmak istemediği kıymetli bir hissiyattır.

Mutluluk Nedir? Mutluluğun Formülü Bulundu

Mutluluk nedir diye sorduğumuzda, bu kavram, her bakış açısına ve her göze göre farklı kalıplara girebilir. Ancak genel hatlarıyla ele alındığında kişinin kendini değerli ve güzel hissettiği her an mutluluk olarak tanımlanabilir. Peki kişi mutlu olabilmek için hangi yollardan geçmeli ya da onu gerçekten mutlu edebilecek durumların ne olduğunu tam olarak biliyor mu? Son yıllarda belli kalıplara sığan mutluluk, çoğu zaman istediği işte başarılı olmak, herkes tarafından tanınan şöhreti yakalamış ünlü biri olmak, ya da istediği her şeye sahip olabilecek kadar çok paraya sahip olmak gibi belli başlı durumlarda aranır ve kişi bunları yakalayamadığı takdirde kendini dünyanın en şanssız ve mutsuz insanı olarak hisseder.

Mutluluğun Formülü

Çoğu zaman huzurun ve sağlığın dahi önüne konulabilen mutluluk, insanların büyük ve bencil hayallerinin gölgesinde bırakılan, kıymetinin farkına varılamayan ve kazanılması uğruna birçok değerin zaman zaman ayaklar atına alınabildiği çok kıymetli bir hissiyattır. Mutluluğun formülü olsaydı, bu güçlü insanların sıradan karakterleriyle çözebildiği mi yoksa sıradan insanların güçlü karakterleriyle çözebildiği mi bir formül olurdu? Mutluluk yalnızca güçte, parada veya sahip olunan ve elinin altında var olan şeylerin çokluğuna göre belirlenebilir olsaydı günümüzde en mutlu insanlar; ülkenin ileri gelenleri, kendini ispatlamış kişileri veya gücüyle ve ağırlığıyla bastığı yerden ses getiren insanlar olurdu.

Mutluluk Nedir? Mutluluğun Formülü Bulundu

Bu kavram, mutluluğun sözleri ile de taçlandırılabilir. Çünkü gerçek anlamda mutluluk, gülümsemek ve gülümsetmektir. Mutluluğun formülü aslında bu kadar kolay yapılabilen ve uğruna gözlere hırs bürümeye gerek olmayan, oldukça saf duygularla erişilebilecek, bu yönüyle de sadece ama sadece saf ve temiz yürekli insanların içinde taşıyabildiği, bir çocuğun gülümsemesine sebep olabilmek için kendi gülümsemesini ve refahını bir kenara bırakabilen, kendini olduğu gibi seven ve benliği ve varlığı ile etrafında ulaşabildiği herkese umut olabilmek için çırpınan, asıl mutluluğun güçte veya maddiyatta olmadığını kavramış ve içinde kirlenmesine asla müsaade etmediği masum ve temiz köşeyi her daim koruyan ve gözeten her yüreğin içine taht kurmuştur mutluluk. Mutluluğun formülü çok açık olmakla beraber, kişi içindeki bu mutluluğu huzurla karıştırır çoğu zaman, mutluluğu doğuran da huzurdur aslında. Öyle bir huzur ki dünyanın dört bir yanına yetebilecek türden…

Mutluluğun Formülü Bulundu

Gücünü herkese ispatlamış, varlığı ile birçok kişinin içinde heyecan yaratan, sahip olduğu varlıklar sayesinde her şeyi elde edebilme gücüne sahip fakat hayal edebileceği ve bu yönde emek vereceği hayali dünyası yok olmuş herkesin erişmek istediği mutluluğun formülü bulundu. Mutluluğun formülü çok basit aslında. Mutluluk merhametten ve iyilikten geçer ve ilerlenecek bu yolda her daim temiz kalabilmeyi başarabilmekte saklıdır. Işığı ile etrafında insanların yoluna aydınlık olamadıktan, gülümsemesiyle çevresindeki herkesin yüzüne yüreğine küçücük de olsa bir tebessüm bırakamadıktan, varlığı ile kendine ve ailesine güç olamadıktan, bir çocuğun temiz kalbinde yer bulabilmeyi maddi güce tercih edemedikten ve hayat yolunda asıl amacı iyi kalabilmekle sınırlayamadıktan sonra mutluluğun formülü arayışı içinde olmanın boşa kürek çekmekten bir farkı var mıdır?

Mutluluk Arayanlarİlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*