Neden Yanlış İnsanlara Aşık Oluyorum?


Kadın

Neden Hep Yanlış İnsanlara Aşık Oluyorum?

Sevgili hanımlar ve beyler bir çoğumuz aşk ilişkilerinde sorunlar yaşar ve yanlış kişilere aşık olurlar. Peki neden hep yanlış kişilere aşık oluruz? Şimdi bunun cevabını verelim. Hiç kimse seveceği aşık olacağı kişiyi sevemez. Aşk tamamen bizim dışımızda gelişen bir duygudur. Aşık olmayı biz istemeyiz bir bakarız ki aşık olmuşuz . Bu nedenle de sevdiğimiz insanı gözü kör bir şekilde severiz.

Aşk karşındaki insana gözü bağlı bakmaktır. Ona bakarken adeta gözümüz kör olur. Gözümüz ondan başkasını görmez. Aşık olduğumuz zaman sevdiğimiz insanda ki olumsuz ve kötü özellikleri de görmeyiz. Bu aşk bitene kadar sürer. Ne zaman ki aşk denilen o olağanüstü duygu biter, yavaş yavaş gerçekleri görmeye başlarız. İste o zaman sevdiğimiz insanda ki olumsuz yanlar da ortaya çıkmaya başlar. Artık gerçekleri yavaş yavaş görmeye başlarız. Bu da yavaş yavaş kendinizi sorgulamanıza neden olur. İşte tam da bu aşamada yanlış insana aşık olduğunuzu düşünmeye başlar ve içten içe bir pişmanlık duyarsınız.

Bu da aşkın gözümüzü kör edişinden kaynaklı bir durumdur. Ne yazık ki bir çok insan bu durumu yaşar. Neden yanlış insanlara aşık olduğunuzu düşünüyorsanız sebebi aşkın bir anda gözünüzü kör edişi olabilir. Bu akla gelen ilk seçenektir. Bir başka seçenek ise aşk konusunda ne istediğinizi bilmemeniz ve bu nedenle hatalar yapmanızdır. İlk olarak ne istediğinize karar verin ve net olun. Nasıl bir ilişki istiyorsunuz buna karar verin. Nasıl bir kişiden hoşlanırsınız bunu iyice netleştirin.

İlişkinizde soru işaretleri olursa o ilişki her zaman sallantı da olacaktır. İlk önce onun doğru kişi olduğuna emin olun. Onu gerçekten sevdiğinizden emin olun. Daha sonra ise onun size olan hislerinden ve sizi gerçekten sevip sevmediğinden emin olun. Size olan tutumu bunu açıkça belli edecektir. Sizi seviyorsa size değer verir. Sizinle ilgili gelecek planları yapıyor mu, sizi geleceğinde görüyor mu bunlara dikkat edin. Onu ne kadar iyi tanırsanız doğru kişi olduğundan da o kadar emin olursunuz. Yanlış kişiye aşık olmak sizin elinizde değil fakat onu iyi tanımak sizin elinizdedir. Her zaman doğru kişiler ile yolunuzun birleşmesi dileğiyle…

Cevap yaz

Mesaj Göndermek için burayı tıklayın

Yaşadığın Şehri Seç ↆ