Samsun chat havza sohbet kanalı


Çetleş

Karadeniz incisi olan samsun ilimizin ilçesi havza sohbet odamızda havzalı kişilerle sohbet edip tanışmak arkadaş olmak istermisiniz.? Havzalılarla sohbet edebilmeniz için tarayıcınıza yazdığınız havza sohbet, havca chat odası, havda sohbet kanalı gibi kelimelerde “CetleS.Com” çet sitemiz sizlere ev sahipliği yapacaktır.

Havza Chat Odası

Havzadan bayan arkadaşlar ile havzalı erkek ve kız arkadaşlarla bütün havzalı sohbetcilerle bir arada olmak veya havzalı olupta gurbette yaşamakta olan gurbetçilerin memleket hasretini birazda olsun dindirebilmek ve onlara memleket havasını tatdırmak kısacası havzayı seven herkezin toplu halde aynı ortamda buluşmalarını sağlayıp arkadaş olabilmeleri için oluşturduğumuz havzachat sohbet odamıza havzalıları bekliyoruz.

çetleşmeye başla

Havza ilimiz orta karadeniz bölgesinde yer alan samsun büyük şehir ilimizin ilçesi’dir.

MEŞHUR YEMEKLERİ

KEŞKEK : Havza’da genellikle düğünlerde yapılan bir yiyecektir. Buğday, tavuk ya da kuzu eti ve tereyağı ile yapılır. Düğünlerde, ev davetlerinde yapılan bir yiyecektir. Yapımı oldukça zordur, buğday ve et birbirinin içine iyice yedirilir. Yapılışı Tavuk Göğsü tatlısını andırsa da ana yemek olarak verilir. Hazmı çok ağırdır. Şeker ve kolestrol hastalarının özellikle sakınması gerekir.
KIVRATMA : Bolca fındık ve yufka ile yapılan bir tatlı çeşididir. Bayramlarda cok yapılan yiyecekleriden biridir.
BÜRYAN : Genelde düğünlerde yapılan sulu et yemeği türüdür.
SOMUN : Bir çeşit mısır unu ekmeğidir.
MISIR ÇORBASI : Tane mısırdan yapılan yoğurtla karıştırılarak tüketilen bir yemek.
KAMAÇ : Mısır ekmeğinden yapılan bir çeşit yemektir. Tereyağı,daha sıcakken mısır ekmeği ve şeker karıştırılarak yapılır .
HAMUR DOLMASI : Pancar yapraklarından yapılan bir çeşit dolmadır. İçine malzeme olarak hamur konulur. Daha sonra bu dolma acı kırmızı biber ile kavrulur.
LEPSİ : Bir tür çerkez yemeğidir.
CIZLAMA : Buğday unuyla yapılan ekmek türüdür.
POOT : Mısır unu ve tereyağ ile yapılan bir yemek türüdür.

Samsun havza’ya yolu düşüpte bunlardan birini yemeden yolculuğunuzu tamamlamayın.

Chat odaları

Cevap yaz

Mesaj Göndermek için burayı tıklayın

Yaşadığın Şehri Seç ↆ