Sevgi Neydi SözleriAna sayfa / Sözler ve mesajlar / Sevgi Neydi Sözleri

Sevgi neydi sözleri sevginin başkalaştığı bu dönemde hayat görüşlerine ışık tutuyor. İnsanlarla aramızdaki kopmaz bağları kopardığımız, gün geçtikçe yalnızca kendi çıkarlarımız doğrultusunda hareket edip dünyanın merkezine yalnızca kendimizi koyduğumuz ve yaşam boyunca en büyük trajedinin yaşamın sonlanması yani ölümün olduğunu zannedip yaşarken ölmeyi hiç hesaba katmadığımız bu dönemde insanların birbirinden ustalıkla esirgediği sevgi kurumuş yüreklere çiçekler açtırıyor. Yüreğin en ücra köşelerine umut filizleri yeşertiyor, insanı büyütüyor, gerçek anlamda büyütüyor.

Son zamanlarda durdurulamaz hale gelen gerek psikolojik gerekse fiziksel şiddetlere, zulmün her yerde varlığını sürdürebilmesine, kötülüğe tıkanan kulaklara rağmen bu dünya hala dönüyor ve insanlar hala nefes alabiliyorsa, bu çok az da olsa kalplerin bir köşesinde titizlikle korunan ve gözetilen sevginin gücü sayesindedir. Yüzyıllardır üzerine sözler söylenip destanlar yazılmış, usta ellerin kaleminden çıkmış sevginin en güzel betimlendiği sevgi neydi sevgi neydi sözleri;

 • “Sevgi, diğer kişinin mutluluğunun sizin mutluluğunuzdan daha önemli olduğu zamandır.” (H. Jackson Brown, Jr)
 • Güle sormuşlar: Neden dikenlisin? Beni yalandan değil gerçekten seven tutabilsin diye. (Can Yücel)
 • Öylesine güzel seviyorum ki seni… Öylesine saf, öylesine derin ve öylesine değil… (Özdemir Asaf)
 • Anladım ki aşk; Her iki tarafı da mağdur eden, yürekte izinsiz gösteri yapan, mutluluk karşıtı bir eylem… (Can Yücel)
 • Yalnız seni sevenleri sevmek sevgi değil, değiş tokuştur. (Cenap Şahabettin)
 • Sevmek birini bulmak veya kazanmak değil… Bir başkasında kendini bulmaktır. (Emma Goldman)
 • Sevgi birliğe, bencillik yalnızlığa götürür. (Schiller)
 • Bir sokakta sevdiğiniz biri yaşadığı zaman, orası bir dünya olur. (Lawrence Durrell)
 • “Hayat, sevginin bal çiçeğidir” (Victor Hugo)
 • “Sevmek ve sevilmek, güneşi iki taraftan da hissetmektir.” (David Viscott)
 • “Aşkın en büyük armağanı dokunduğu her şeyi kutsal kılma yeteneğidir.” (Barbara de Angelis)
 • “Aşk, insanlığın taçlandıran lütfu, ruhun en kutsal hakkı, bizi bağlayan altın bağdır.” (Petrarch)

Sevgi Neydi Sözleri İngilizce & Türkçesi

 • “Let us always meet each other with smile, for the smile is the beginning of love.” “Gülümsemenin başlangıcı olduğu için her zaman gülümsemeyle birbirimizle buluşalım.” (Mother Teresa)
 • “Love isn’t something you find. Love is something that finds you.” “Aşk senin bulacağın bir şey değil. Aşk seni bulan bir şeydir. “ (Loretta Young)
 • “A woman knows the face of the man she loves as a sailor knows the open sea.” Bir kadın, bir denizcinin açık denizi bildiği gibi sevdiği adamın yüzünü bilir. (Honore de Balzac)
 • “I look at you and see the rest of my life in front of my eyes.” Sana bakıyorum ve hayatımın geri kalanını gözlerimin önünde görüyorum. (Unknown)
 • “You can’t blame gravity for falling in love.”  “Aşık olmak için yer çekimini suçlayamazsın.” (Albert Einstein)
 • “We are born of love; Love is our mother.” Biz aşktan doğduk; Aşk bizim annemizdir. ” (Rumi)
 • “Love is friendship that has caught fire. It settles for less than perfection and makes allowances for human weaknesses.” “Aşk, tutuşan arkadaşlıktır. Mükemmeliyetten daha azına yerleşir ve insan zayıflıklarını hesaba katar. “ (Ann Landers)
 • “Sometimes the heart sees what is invisible to the eye.” “Bazen kalp gözle görülemeyeni görür.” (H. Jackson Brown, Jr)
 • “True love is eternal, infinite, and always like itself.” “Gerçek aşk sonsuzdur, her zaman kendisi gibidir.” (Honore de Balzac)
 • “If I know what love is, it is because of you.” “Aşkın ne olduğunu bilirsem, senin sayende.” (Hermann Hesse)
 • “I love you. I am at rest with you. I have come home.” “Seni seviyorum. Ben seninle dinleniyorum Eve geldim. “ (Dorothy L. Sayers)
 • “Love is when he gives you a piece of your soul, that you never knew was missing.” “Aşk, sana ruhundan kayıp olduğunu asla bilmediğin bir parçasını verdiği zamandır.” (Torquato Tasso)
 • “Immature love says: ‘I love you because I need you.’ Mature love says ‘I need you because I love you.’” “Olgunlaşmamış aşk” Seni seviyorum çünkü sana ihtiyacım var “der. Olgun aşk” Seni sevdiğim için sana ihtiyacım var “der.” (Erich Fromm)
 • Daha fazlası için tıklayabilirsiniz. ↗

Sevgi Emektir Sevgi Fedakarlıktır

Sevgi emektir sevgi fedakarlıktır sözlerinin en usta şairi Nazım Hikmet der ki; “Sevmek için emek, sürdürmek için yürek gerek.” İşte bu noktada başlar sevginin anlamı aslında. Sevgi neydi Nazım hikmet tarafından en iyi şekilde ifade edilmiş. Ve yıllardır gönüllerde taht kurmuş. Asırlardır varlığını sürdüren, öyle ya da böyle hayatını idame ettirmeye gayret eden insanoğlu, çoğu zaman yaşamanın sadece nefes almaktan ibaret olduğunu zanneder. İçinde en ufak bir heyecan olmayan, giriştiği işlerde ve eylemlerde amacını yalnızca sonuca ulaşmak üzerine kuran, hep bir sonuca varmak ve karşılığını almak için hayatını idame ettiren, anı yaşamayan ve bunu aksine zaman kaybı olarak gören herkes yaşar, fakat bu yaşama biçimi maalesef yalnızca nefes almaktır, tat almadan yenen yemek gibidir.

Bu durum kişinin içinde bir yerlerde hep bir huzursuzluğu ve boşluğu hâkim kılar, bu hakimiyete son vermek oysaki kişinin elindedir. Tabuları yıkmak, olmaz deneni oldurmak ve yüreklerdeki çocuğu her daim canlı ve özgür tutmak aldığı nefese anlam yükler insanın, olmayacakları oldurur, mümkün olmayan tüm olguları gerçekleştirebilecek güce sahiptir. Sevgi emektir, sevgi fedakarlıktır, sevgi sonsuz bir güçtür. Bu sonsuz gücün adıdır sevgi aslında. Ve bu sevgi herkese ve her şeye duyulabilecek kadar yüce bir histir. Sevgi neydi, sevgi emekti, sevgi dostça uzanan insan eliydi aslında…

Sevgisizlik Amansız Bir Hastalık

Sevgisizlik amansız bir hastalık ve insanoğlunu içten içe yıpratan bir olgu… Çağımızın en büyük sorunlarından biri olan sevgisizlik, günden güne korkunç bir çoğalışın ve kalabalığın içinde yalnızlaşan insanların ruhlarını ıssız limanlara yaklaştırdığı ve hayal kırıklıkları hüznün sevgiye ağır bastığı, sıcak insan eli ve emeğine hasret kalındığı durumlarda ortaya çıkan ve gerek kişide gerekse çevresinde ciddi hasarlar bırakan büyük bir problemdir.
Sevgi yeşertirken sevgisizlik kurutur, sevgi yaparken sevgisizlik yıkar, sevgi büyütürken sevgisizlik küçültür ve silikleştirir. Bu amansız hastalığa yakalanan herkes kaybolur, bulamaz gerçek kimliğini. Ruhunun en derinliklerine yerleşen o boşluk ömür boyu acıtır canını.

Esasında sevgiyi tanımlamak çok zordur. Çünkü S E V G İ  tek bir şey olarak var olmaz. Ebeveynlerimize, arkadaşlarımıza, çocuklarımıza yada evde beslediğimiz evcil hayvanlarımıza aşırı şekilde sevgi duyabiliriz.  Her şartta ve koşulda başından geçenlere rağmen, büyük acılara veya kayıplara rağmen sevgiye bakan gözlere perde indirmeyen bir histir.

Sevgi neydi sözleri bambaşka bir ışık katar dünyalara. Sevginin temeline ve amacına yönelir. Sevginin süslediği hayat pencerelerini nefretin soğuk yüzüyle karatmayan, sevgisinin eşsiz ışığıyla çevresindeki herkese hayat ışığı olan, bu gücün tadına varmış ve aksi durumda kapanmaz yaraların en derin acıyı vereceğini bilen bir olgudur. Sadece insanlara değil doğada bulunan her şeye ve herkese derin insan emeği ile sevgi duyan ve bu sevginin verdiği hazzı hiçbir şeyde veya kişide bulamayacağının farkında olan sevgiyle yoğrulmuş tüm kalplerin artması dileği ile…

Diğer Sözler ve Mesajlarİlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*