Seviyeli çetleşme

Çetleş

Cetles.com – Seviyeli çetleşme sitesi
İnternet eskiden bu kadar yaygın değilken insanların internete girerek yapmak istediği bir şey vardı! oda başkalarıyla çet yapmaktı. Çünkü sohbet odalarında tanımadıkları insanlar ile sınırsız özgürlükle istedikleri konulardan sınırlar olmadan istedikleri gibi konuşabiliyorlardı. Bu durum da önceden insanların tecrübe etmediği ve onlara büyülü gelen bir durumdu.

İnsanlar bu büyülü durumu keşif ettiklerinde bir daha geri dönüşü olmayan bir yola girmişlerdi. Çünkü internet hızı arttıkça ve bağlantı olanakları kolaylaştıkça insanlar bu tip sohbetin değişik ve gelişmiş versiyonlarını üretmeye başladılar. Bu gelişmiş yöntemlerde genel olarak hep bu çetleşme mantığı üzerine oturuyordu.

Bu mantık birbirini tanımayan insanların ortak noktaları üzerinden ya da ortak ilgi alanları üzerinden aynı fikirde ya da karşıt fikirde olup sohbet etmesi mantığına oturuyor. Bir süre sonra insanlar bu tip sohbet odalarından yarattıkları arkadaşlıklar ile bu durumu gerçek hayata taşıyarak farklı arkadaşlıkler yaşayabiliyorlar. Bu durum aslında seviyeli çetleşme denen bu olguyu biraz da ilginç kılıyor.

çetÇünkü sohbet eden insanlar bir noktadan sonra kendilerini gerçek dünyada da ifade etmek istiyorlar. Bu istek doğrultusunda da artık her şey istedikleri yönde giderse gerçek hayatta da arkadaş olabilecek insanlar haline geliyorlar.

Aslen bu durumda da görüldüğü gibi insanlar gerçek hayatı ne kadar sanal hayatın içine sokabilirler o çabadalar. Eğer istedikleri gibi olursa her şey sohbet ettikleri insanla gerçekte de arkadaş olabiliyorlar.

Sitemizde seviyeli çetleşirken kanal genelindeki insanları rahatsız edici davranışlardan lütfen kaçınalım. Unutmayalımki bayan arkadaşların olduğu bir ortamda bulunacaksınız küfür ve kaba sözler kesinlikle kullanmayalım. Bu kurallara uymayan kişi ve kişiler çet odamızdan sebepsiz uzaklaştırılacaktır ve bir daha odamıza giremeyeceklerdir.

SEVİYELİ ÇETLEŞMEK İÇİN TIKLAYIN

 

Cevap yaz

Mesaj Göndermek için burayı tıklayın

Yaşadığın Şehri Seç ↆ