Kadın

Ütü yapmanın püf noktaları nelerdir biliyor musunuz?

Ütü yapmanın püf noktalarını biliyor musunuz?

Ütü yapmanın püf noktaları nelerdir biliyor musunuz? Erkeklerin hiç sevmediği ve bir çok bayanın korkulu rüyası haline gelen ütü yapma işi bazı püf noktalar sayesinde bayanlara kolaylık sağlıyor ve bayanlara ütü yapmayı daha zevkli hale getiriyor.

Zevkli Ütü Yapmanın 8 Püf Noktası

1- Ütü yapmaya başlamadan önce, ütü masamızdaki kılıfın altına alüminyum folyo serin. Ne işe yarayacak dediğinizi duydum! Sıcaklığı geriye yansıtarak kırışıklığın daha kolay bir şekilde düzelmesini sağlar.

2- Çamaşırlarınız tam kurumadan hepsini birden ütüleyerek yerlerine koyup, elektrikten tasarruf etmiş olursunuz.

3- Kırışıkları zor açılan elbiselerinizi ütülemekten hiç korkmayın, çamaşır yumuşatıcısı koyulmuş suda 1 saat kadar bekletip sıkın ve hafif nemliyken yukardaki yöntemle ütüleyin, kırışıklar çok kolay açılacaktır. 😉

4- Kumaşın parlamasını önlemek için, ütü bezini ıslatın ve sıkın.Islak bezi parlayan kısma yerleştirin ve ütüleyin. O bölge kuruyana kadar işlemi birkaç kez daha tekrarlayın.

5- Sararan kısımları, oksijenli su ile silerseniz çok daha iyi bir sonuç elde edersiniz.

6- Hafif lekeli ve tam temizlenmemiş kıyafetleri kesinlikle ütülemeyin çünkü üzerindeki leke sıcağın etkisiyle çıkması çok güç bir lekeye dönüşecektir.

7- Ütü yapmadan önce giysilerin iç etiketlerini mutlaka okumalı ve uygun ısı derecesinde ütülemeniz uygun olacaktır.

8- Ütü suyunuza parfüm ya da esans eklerseniz çamaşırlarınız mis gibi kokacaktır.

Ütü yapmanın püf noktaları neler biliyor musunuz? sorusuna önereceğiniz püf noktalar varsa lütfen bize yazmaktan çekinmeyin.

Soğuk ütünün nasıl yapıldığı hakkında bilgi sahibi olmak isterseniz soğuk ütü nasıl yapılır↗

Benzer Makaleler

Kadınlar ütü alırken neye dikkat etmeliKadınlar ütü alırken neye dikkat etmeli

Evde en çok kullanılan elektronik aletlerin başında ütü gelir. Peki ütü alırken neye dikkat etmeliyiz sorusunu hiç kendinize yada satıcıya sordunuz mu? Ütü yaparken zaman kaybeden ve iyi ütü yapamamaktan şikâyet eden kadınların asıl sorunu yanlış ütü kullanıyor olmasıdır. Devamını Okuyun

İlgili İlanlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu