Uzun ve Mutlu İlişkiler İçin Tavsiyeler

Kadın

Uzun arkadaşlık için tavsiyeler

Her insan sevip sevilmek ister. Bu durum insanlığın ilk çağlarından beri süregelmiştir ve aslında sevgi tüm bedavaların ihtiyaç duyduğu bir duygudur. İnsanların sevgi deyince akan suları durdurduğu nice destanlar vardır fakat günümüzde arkadaşlıkler çok daha basite indirgendi ve bir çok insan ulaşılabilir bir profil resmediyor.

Peki bu neden böyle? Çoğalan sosyal medya ağları insanların birbirine ulaşmasını kolaylaştırdı. Bu ilk bakışta kulağa çok hoş gelebilir, muhteşem bir buluş olduğu iddia edilebilir. Fakat unutulan bir şey var: İnsanlar bu sayede birbirini alternatif olarak görüyor. Yani biriyle olmuyorsa onu bırakıp hemen yeni bir kişiyle tanışma evresine geçebiliyor.

İyi bir arkadaşlık için yapılması gerekenler

Peki bu şartlar altında mutlu bir arkadaşlık mümkün değil mi? Elbette mümkün. Birtakım fedakarlıklar ve samimi yaklaşımla hem arkadaşlıknin ömrü uzatılabilir hem de keyifli bir birlik yaratılabilir. Peki bir arkadaşlıkde neler yapılmalı.

Öncelikli olarak karşınızdakinin bir birey ve kendine has korkuları, umutları, hayalleri, başarı ve başarısızlıkları, kişisel tecrübeleri olan biri olduğunu kabul edin. Bunu belirtiyorum çünkü arkadaşlıklerde yapılan en büyük hatalardan biri de kişinin kendi isteklerini sanki karşı tarafın istekleriymiş gibi kurgulaması ve karşısındaki kişiyi bu yönde değiştirmeye çalışarak hayatında olmasını istediği kişiliği oluşturmaya çalışması.

Bir arkadaşlıkyi yürütmenin Püf noktaları

Bu son derece yanlış bir tutum. Tabir-i caizse pişmiş bir kurabiyeyi yeniden şekillendirmeye çalışmak gibi beyhude bir çabadan ibaret. Düşünsenize belli bir kalıba girmiş insanı değiştirmeye çalışıyorsunuz, pişmiş bir kurabiyenin şeklini değiştirmeye çalıştığınız gibi… Kurabiyenin parçalandığı gibi un ufak oluyor o insanın size olan ilgisi, hayalleri…Hal böyle olunca sonu elbette ki her iki taraf için de hayal kırıklığı oluyor.

Yapılan en büyük hatalardan biri de karşı taraftan sürekli ilgi beklemek. Bu bazen sürekli mesajlaşma isteği olabileceği gibi konuşma, yüz yüze görüşme isteği de olabiliyor. Özellikle kadınlar mesajlaşma isteği konusunda oldukça ısrarcı fakat bilinmesi gereken bir şey var ki erkekler sık sık mesajlaşmayı, telefonda kalmayı sevmezler.

Mutlu İlişkiler İçin Tavsiyeler

Bu onların size karşı samimi olmadığı anlamına gelmez. Kabul edilmeli ki erkekler düşünce yapısı olarak kadınlara nazaran çok daha düz düşünür. Şu ihtimali de göz önünde bulundurun, çok muhabbet tez ayrılık getirir der eskiler. Bu yüzden sürekli aramasını, mesaj atmasını, görüşmek istemesini beklemeyin.

Bu konuda ısrar etmeniz erkeği sizden uzaklaştırmaktan başka bir işe yaramaz. Ayrıca hayatınızın merkezinde onun olduğu imajını sergilememiş olur ve onun gözünde çekici bir konum elde edersiniz böylece.

Kadın veya erkek fark etmeksizin ülkemizde çoğu insan karşı cinsten insanlarla arkadaşlık arkadaşlıksi kurulamayacağı kanaatinde. Bu çok yanlış bir tutum olmakla birlikte insanlar bu zihniyetleri yüzünden karşısındaki insanın geçmişinde de yanında olmuş kişilere müdahale etme eğiliminde oluyor.

Sağlıklı uzun arkadaşlık için öneriler

Düşünsenize, çok yakın arkadaş olan iki insanın arasına girmeye çalışmak ne derece doğru? Hiç doğru değil tabiî ki. Bu konuda ısrar etmeniz karşı tarafın sizden soğumasıyla sonuçlanacaktır. Üstelik şunu da unutmayın; fazla ısrar ters teper ve karşı taraf hem kısıtlanacağını hem de sizin ona güvenmediğinizi düşünerek arkadaşlıkye daha fazla devam etmek istemez.

Böyle bir durumla karşılaşıldığında yapılacak en iyi şey, politik bir tavır sergileyip onun arkadaşı ile arkadaş olmaktır. Hem böylece sevgilinizin bilmediğiniz yönlerini keşfedebilir hem de duruma hakimiyetinizi kurmuş olursunuz.

Her şeyden önemlisi de birbirinize saygı gösterin. Çünkü saygısız sevgi olmaz. Sonu hüsrandır.
Sevgilerimle.

Kadınlara Özel Diğer Başlıklar

Cevap yaz

Mesaj Göndermek için burayı tıklayın

Yaşadığın Şehri Seç